Kız arkadaşımın hesabı çalındı

Merhaba kız arkadaşımın Instagram hesabı çalındı. Sanırım kendisine gelen bir linke tıklayıp hesap bilgilerini girmiş. 🤦🏼‍♂️ biliyorum çok amatörce bir hesap çaldırma şekli ama iş işten geçmiş, yapacak bir şey yok çözüm bulmam lazım. Kız mahcup oluyor. Sürekli paylaşım yapıyor story olarak. Bir de tehdit ediyor fotoğrafını atmazsan uygunsuz fotoğraflarını paylaşırım diye. Çözüm bulma lazım hiçbir şekilde erişimi yok hesaba.

Bir hayranıdır eğer fotoğraf istiyorsa büyük ihtimalle kız tanıyordur hocam bir sorun isterseniz ona takıntılı bir çocuk falan var mıymış.

Ya da eski sevgililerinden biri olabilir illaki tanıdığı biridir yoksa nereden tanıyacaklar.

Oltalama saldırıları sosyal mühendislik ile yapılır buna yapan kişi o kızı tanıyor büyük ihtimalle çünkü tıklayacağını biliyordu.

Polise git diyemem arkadaşlar kendimin hesabı olsa giderim de ailesini falan karıştırmak istemeyebilir tamam teoride mantıklı evet ama.
Benim kendi hesabım olsa konu açmakla uğraşmak yerine polise giderdim, meseleyi anlarsınız sanıyorum.
Kıza linki kim atmış ya da nereden bulmuş?
Fake hesapmış. Detayları bende bilmiyorum telaşlı birisi zaten anlatamıyor tam. Ucuz bir oltalama yöntemi.

Eğer ınstegram içinde olan fotoğraflar dışında başka fotoğraflarını bulduysa yüksek ihtimal virüs vardır Kaspersky indirip tam tarama yapın.
Hayır anladığım kadarıyla sadece insta içindeki.
Tehdit olayı blöften ibaret diye düşünüyorum.
Spam ile kapatılabilir mi?

Bir hayranıdır eğer fotoğraf istiyorsa büyük ihtimalle kız tanıyordur hocam bir sorun isterseniz ona takıntılı bir çocuk falan var mıymış.

Ya da eski sevgililerinden biri olabilir illaki tanıdığı biridir yoksa nereden tanıyacaklar.

Oltalama saldırıları sosyal mühendislik ile yapılır buna yapan kişi o kızı tanıyor büyük ihtimalle çünkü tıklayacağını biliyordu.
Tam anlamıyla öyle bir olay anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Polise git diyemem arkadaşlar kendimin hesabı olsa giderim de ailesini falan karıştırmak istemeyebilir tamam teoride mantıklı evet ama.
Benim kendi hesabım olsa konu açmakla uğraşmak yerine polise giderdim, meseleyi anlarsınız sanıyorum.

Fake hesapmış. Detayları bende bilmiyorum telaşlı birisi zaten anlatamıyor tam. Ucuz bir oltalama yöntemi.

Hayır anladığım kadarıyla sadece Instagram içindeki.
Tehdit olayı blöften ibaret diye düşünüyorum.
Spam ile kapatılabilir mi?

Tam anlamıyla öyle bir olay anladığım kadarıyla.

Kız arkadaşınıza sorun belki bir fikri vardır gidip fuhuş yaparsınız çocuğun evine eski usul tekme tokat alırsınız hesabı.

Yeni konular

Geri
Yukarı