Arkadaşımla iyi geçinemiyorum

ByBiceps

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Abilerim kardeşlerim benim bir arkadaşım var kendisi ile anlaşamıyoruz. Bir şey söyleyince ben yapmazsam hemen trip atıyor, "peki" tarzında mesajlar atıyor ve ben buna katlanamıyorum. Çok eskiden beridir arkadaşız ancak hep böyle aksaklıklar yaşıyoruz ve ben strese giriyorum. Öneriniz var mıdır?

Herkese selamlar. Abilerim kardeşlerim benim bir arkadaşım var kendisi ile anlaşamıyoruz. Bir şey söyleyince ben yapmazsam hemen trip atıyor, "peki" tarzında mesajlar atıyor ve ben buna katlanamıyorum. Çok eskiden beridir arkadaşız ancak hep böyle aksaklıklar yaşıyoruz ve ben strese giriyorum. Öneriniz var mıdır?

Kendi yolunu çiz, yaşını bilmiyorum ama kendisine saygısı olmayanlarla arkadaşlık yapma.

Dostum uzak dur. Başka arkadaşlar bulmaya çalış. Özellikle kız arkadaşınsa.

Arkadaşlığını kes, onun için sterslenmeye değmez, daha ne arkadaşlar gelip geçecek hayatında.

Durumu arkadaşınıza anlatın.

Anlatmak istiyorum, ama insanları kıramama gibi bir huyum var. Sıkıntıda oluyor bazen kalbini kırmak istemiyorum. Çok arkadaşı yok, bende herkesle dertleşip bağ kurduğum için benimle konuşuyor.
Biraz uzaklaş onlardan. Sana iyi gelmeyen insanlarla arkadaşlık etmek zorunda değilsin. Bağı çok koparma yine de.
Uzaklaşmak istiyorum, ama aynı yerde oturuyoruz ve çok büyük olmasa da ailesel bir bağımız var. Her türlü bağlı kalır gibi oluyoruz.
Arkadaşına durumu açıkla ve bu olay üzerine konuşun hocam.
Valla anlatsam da anlamıyor. Bir gün tartıştık biraz sert çıkıştım. 3 4 gün geçti kanka diye mesaj atmaya başladı. Çözemedim.

Geri
Yukarı