Arkadaşın ABD'den getirdiği telefonu satın alabilir miyim?

keiran06

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşım 2019 yılında ABD'den iPhone X aldı, sonra Türkiye'ye döndü. Geçenle de telefon kullanıma kapatıldı. 2 bin TL verdi, kullanıma açıldı. Telefonun modelini yükselteceği için satmayı düşünüyor.
Ben alayım dedim, alsam direkt hattı takıp kullanabilir miyim?
Pasaportum yok pasaport çıkartıp kayıt mı ettirmem gerek?
Nasıl bir yol izlemeliyim arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz?
Teknoloji veya böyle telefon olaylarından hiç anlamam, bu yüzden anlaşılır şekilde anlatırsanız minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hattı takıp kullanabilirsiniz. Benim cihazda Almanya'dan gelen birisinin üstüne kayıtlı 2 senedir kullanıyorum.

Hocam cevap için teşekkür ederim.
Aslında bence de kullanabilirim ama arkadaşım mağdur olmamam adına sormamı söyledi. Kendisi ALO120 diye bir numaradan sormuş, sanırım olmuyor demişler. Bu yüzden kuşku duyduk.

O kayıt ettirdi ise hattı takıp kullanmak kalır sana.

Evet hocam dediğim gibi geçen gün 2 bin TL verip açtırdı. Bu kayıt ettirmek oluyorsa eğer kayıt ettirdi diyebilirim tam anlamıyorum böyle şeylerden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım 2019 yılında ABD'den iPhone X aldı, sonra Türkiye'ye döndü. Geçenle de telefon kullanıma kapatıldı. 2 bin TL verdi, kullanıma açıldı. Telefonun modelini yükselteceği için satmayı düşünüyor.
Ben alayım dedim, alsam direkt hattı takıp kullanabilir miyim?
Pasaportum yok pasaport çıkartıp kayıt mı ettirmem gerek?
Nasıl bir yol izlemeliyim arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz?
Teknoloji veya böyle telefon olaylarından hiç anlamam, bu yüzden anlaşılır şekilde anlatırsanız minnettar olurum.
Muhtemelen sadece arkadaşınızın sim kartı ile çalışacaktır. (Yeni düzenleme ile sadece pasaport sahibinin hattı çalışıyor) Ama çözümü var arkadaşım babasının iPhone x'nunu almıştı babasının pasaportuna kayıtlı olduğu için hat çalışmıyordu. 50 liraya bir sim kart benzeri kart ile ufak bir yazılım yükledi ve sorunsuz kullanmaya başladı.

Muhtemelen sadece arkadaşınızın sim kartı ile çalışacaktır. (Yeni düzenleme ile sadece pasaport sahibinin hattı çalışıyor) Ama çözümü var arkadaşım babasının iPhone x'nunu almıştı babasının pasaportuna kayıtlı olduğu için hat çalışmıyordu. 50 liraya bir sim kart benzeri kart ile ufak bir yazılım yükledi ve sorunsuz kullanmaya başladı.
Bunu peki nasıl öğrenebilirim hocam yani bu kart ve yazılım konusunu?
Yazılım vs hiç anlamadığım olaylar.

Bunu peki nasıl öğrenebilirim hocam yani bu kart ve yazılım konusunu?
Yazılım vs hiç anlamadığım olaylar.
Kendi yapmamıştı bu işi yapan birisini bulmuştu internetten ona yaptırmıştı. Ama işlem basit kartı takınca bir uyarı çıkıyormuş yönergeleri takip edince işlem tamamlanıyormuş. Tek kötü yanı telefon sıfırlanırsa tekrar yapılması gerekli. Yapan kişi isterseniz bu kartı da satabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı