Arkadaşın ABD'den getirdiği telefonu satın alabilir miyim?

Kendi yapmamıştı bu işi yapan birisini bulmuştu internetten ona yaptırmıştı. Ama işlem basit kartı takınca bir uyarı çıkıyormuş yönergeleri takip edince işlem tamamlanıyormuş. Tek kötü yanı telefon sıfırlanırsa tekrar yapılması gerekli. Yapan kişi isterseniz bu kartı da satabiliyor.
Bu kişiye ulaşma şansım var mı acaba hocam?
Kendi yapmamıştı bu işi yapan birisini bulmuştu internetten ona yaptırmıştı. Ama işlem basit kartı takınca bir uyarı çıkıyormuş yönergeleri takip edince işlem tamamlanıyormuş. Tek kötü yanı telefon sıfırlanırsa tekrar yapılması gerekli. Yapan kişi isterseniz bu kartı da satabiliyor.
Bu işlemin adını da biliyorsanız söylerseniz çok sevinirim hocam

Arkadaşıma mesaj attım cevap verince size yazacağım.
Çok teşekkür ederim hocam.
Bu telefonu alıp almamam buna bağlı açıkçası.
2. El telefon almaya hep önyargılı biri olduğum icin almadım hiç.
Şimdi de arkadasım sattığı icin alayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@keiran06 adı iOS gevey'miş sahibindenden bulmuş yapan kişiyi.

Hocam çok teşekkür ederim.
Bu şeyi ilk kez duydum. Araştırdım, olumlu yorumlar da var çok olumsuz yorumlar da var.
Size özel mesaj atacaktım ama atamadım sitede yeniyim, arkadaşınıza ulaşma şansım var mı acaba herhangi bir platformdan?
Çünkü konunun en basında da yazdığım gibi, arkadaşımın telefonu, 2 bin TL yatırdı O, ben de tekrar yatıracak mıyım veya pasaporta gerek kalacak mı? Bu şekilde birkaç sorum olacakta kendisine.
Eğer gerekirse almayabilirim vazgeçip.

Hocam çok teşekkür ederim.
Bu şeyi ilk kez duydum. Araştırdım, olumlu yorumlar da var çok olumsuz yorumlar da var.
Size özel mesaj atacaktım ama atamadım sitede yeniyim, arkadaşınıza ulaşma şansım varmı acaba herhangi bir platformdan ?
Çünkü konunun en basında da yazdığım gibi, arkadaşımın telefonu, 2 bin tl yatırdı o, ben de tekrardan yatıracak mıyım veya pasaporta gerek kalacakmı? Bu şekilde bir kaç sorum olacakta kendisine.
Eğer gerekirse almayabilirim vazgeçip..
Sosyalde üyeler arası özel mesaj özelliği kapalı.
Siz bir para yatırmıycaksınız. Eğer arkadaşınız pasaport kaydı ile kullanıma açılan telefonların sadece pasaport sahibi tarafından kullanılacağına dair olan genelgeden sonra IMEI kaydını yaptıysa siz telefona sim kartınızı taktığınızda sim kilitli gibi bir uyarı çıkacak. Bunu da dediğim yöntemle aşmak mümümkünmüş.

Arkadaşınız kayıdı yaptırmış parasını ödemiş senin bir daha para ödemene pasaport çıkartmana gerek yok hattını tak ve güzel günlerde kullan derim :)

Geri
Yukarı