Arkadaşla araya nasıl mesafe koyulabilir?

Hocam şu an sınıfta öyle bir tip var.
Arkadaşımla şakasına kavga ediyoruz, o arkadaşımı tutup "gel, tuttum" diyor, bende gidiyorum, yaklaşır yaklaşmaz arkadaşımı bırakıp bana küfretmeye başlıyor. Bir ara sınıf defterine su döküp adımı bağırdığı için beni suçlu sandı tüm sınıf, müdüre gidecektim ama şahit olan bir arkadaşım sayesinde kurtuldum ve olayda gerçekten ihanete uğramışlık hissettim.
Arkamda oturuyor kendisi, derstede enseme ve kafama vurup kopya çekiyor. Hocalara söylesemde hocalar takmıyor.

En iyisi kendisini görmezden gelin, vursun bağırsın ne yaparsada hocaya söyleyin arkadaşlarınızı şahit gösterin.
Dikkat çekmek için şiddete başvuran bir sürü arkadaşım var, hocanın önünde boğazımı sıkıp henüz hiçbir cezaya çarptırılmamış kişiler dahil. Daha çok kendini bir şey zanneden, hiçbir olaydan ders almayan ve aşırı yalnız veya akıl yoksunu insanlar bu tipte.

Bu tarz çok kişi var maalesef. Sadece yaptıkları tutanak tutmak sanırım. Yiğenimde böyle bir olay yaşıyordu gittim çocukla konuştum derdi ne diye biraz göz korkuttum sonra daha fazla bir şey yapmadı.

Ya ama çocukla evlerimiz yakın çocuk her şekilde beni döver çocuğun arkası var kendisi zaten ayı gibi. He bu arada ayın 19'unda göz randevum var :D

Arkası olsun veya sizi dovebilecek kapasitesi olsun bir şeyi değiştirmez konusmayi direk kes ve ondan uzaklaş sınıfta iken yakınında durma belli bir süre sonra oda yanına gelmez.

Hocam şu an sınıfta öyle bir tip var.
Arkadaşımla şakasına kavga ediyoruz, o arkadaşımı tutup "gel, tuttum" diyor, bende gidiyorum, yaklaşır yaklaşmaz arkadaşımı bırakıp bana küfretmeye başlıyor. Bir ara sınıf defterine su döküp adımı bağırdığı için beni suçlu sandı tüm sınıf, müdüre gidecektim ama şahit olan bir arkadaşım sayesinde kurtuldum ve olayda gerçekten ihanete uğramışlık hissettim.
Arkamda oturuyor kendisi, derstede enseme ve kafama vurup kopya çekiyor. Hocalara söylesemde hocalar takmıyor.

En iyisi kendisini görmezden gelin, vursun bağırsın ne yaparsada hocaya söyleyin arkadaşlarınızı şahit gösterin.
Dikkat çekmek için şiddete başvuran bir sürü arkadaşım var, hocanın önünde boğazımı sıkıp henüz hiçbir cezaya çarptırılmamış kişiler dahil. Daha çok kendini bir şey zanneden, hiçbir olaydan ders almayan ve aşırı yalnız veya akıl yoksunu insanlar bu tipte.

Arkadaşımda benden kopya çekiyor ama ben bir şey demiyorum sonuçta arkadaşım diye ama bir yandanda içim yanıyor. Bir de ben birisiyle konuşurken üstelikle kız birisiyle yanımdan geçerken bana sert bir şekilde enseme falan vuruyor bu da hiç hoşuma gitmiyor.

Arkası olsun veya sizi dovebilecek kapasitesi olsun bir şeyi değiştirmez konusmayi direk kes ve ondan uzaklaş sınıfta iken yakınında durma belli bir süre sonra oda yanına gelmez.

Öyle yapacağım zaten.

Arkadaşımda benden kopya çekiyor ama ben bir şey demiyorum sonuçta arkadaşım diye ama bir yandanda içim yanıyor. Bir de ben birisiyle konuşurken üstelikle kız birisiyle yanımdan geçerken bana sert bir şekilde enseme falan vuruyor bu da hiç hoşuma gitmiyor.

Öyle yapacağım zaten.

Hocam döver falan diye de asla tirsma en kotu seni biraz tartaklar arkadaşları ile sende veline söylersin bir daha yapamaz.

Kopya vereceğim diyeceğini söyle sonra hocayada bahset matematikden 0 alırsa imkanı yok senle aynı okula düşemez.

Okul öğretmenlerinin yetkileri düşündüğünden fazla, geçen bizim okulda öğretmen disiplin tutanak demeden bi çocuğu okuldan atmış.
Bu çocuklarda atılabilir ve atıldıklarında ailelerine hesap vermek zorunda kalacaklar, sonra dışarıda tehdit etmeye vs. başlarlarsa ailene söyle.

8. sınıfa gidiyorum bir tane arkadaşım var kilolu kendini benden her zaman üstün görüyor dalga geçiyor ama sözde iyi arkadaşız. Dersleri kötü dersin huzurunu bozuyor ahlak desen yok. Derste yanımda oturuyor gözlerim görmediği için başka bir sıraya geçtiğim zaman satıcı vb. şeyler söylüyor. Kendisinin bana yaptığı şeyi ona yapmamı asla istemez ona gidip kanka ben aramıza mesafe koymak istiyorum falan desem o dediğimi burnumdan getirir sizce nasıl arama mesafe koyabilirim?

Tepki verme ya da çok konuşma veya geçiştir eğer böyle yaparsan büyük ihtimalle çocukta seni çok sallamaz yavaş yavaş birbirinizden ayrılırsınız haa ama arkadaş manyak derecede sana bağlıysa belki de işe yaramaz.

Geri
Yukarı