Arama Nasıl Mesafe Koyabilirim?

Daha fazla  
Arkadaşlar ben 10. sınıf öğrencisiyim. Bir kız arkadaşım var, fakat biraz kıskanç. Aslında haklı olarak kıskanıyor. Aynı sınıfta değiliz, ama asıl sorun şu ; sınıfımda bir kız var ve benimle biraz fazla yakın. Hele ki yanımda kız arkadaşım varken resmen içime giriyor. Artık arkadaşlığımızı bozmanın doğru bir karar olduğunu düşündüm fakat, nasıl arkadaşlığımızı kesebilirim o sınıfımda ki kız ile? Çok kez kız arkadaşımla bu konu yüzünden tartıştık, artık tartışmak istemiyorum. Fakat o sınıfımdaki kızla arkadaşlığımı keserken, kalbini fazla kırmak istemiyorum. Yani daha sonra beni biri sorduğunda, çok kötü biriydi vs. demesin. Bunu nasıl yapabilirim, yani arama nasıl mesafe koyabilirim?

Arkadaşın biliyorsa anlat fakat bilmiyorsa "kimseye söyleme,bir sır. Ben .... 'la çıkıyorum,ama çok güzel(mecazi anlamda) olduğun için arkadaşlığımızı kıskanıyor. En azından kısa bir süre birlikte takılmayalım. " de bence. Samimiyseniz durumu anlayacaktır rahat ol. :)

Konu hassas bir konu dikkatli olmanı tavsiye ederim. Açık açık konuşmadan önce sınıfında ki arkadaşına biraz resmi davranmanı öneririm. Bir süre bunu dene olmadı açık açık konuşursun. Durumu anlaması için biraz soğuk davran. Kız arkadaşına da durumu anlatmanı öneririm. Senin elinde olmadan böyle olduğunu bilmesi iyi olur. Güvenini kırma.

Konu hassas bir konu dikkatli olmanı tavsiye ederim. Açık açık konuşmadan önce sınıfında ki arkadaşına biraz resmi davranmanı öneririm. Bir süre bunu dene olmadı açık açık konuşursun. Durumu anlaması için biraz soğuk davran. Kız arkadaşına da durumu anlatmanı öneririm. Senin elinde olmadan böyle olduğunu bilmesi iyi olur. Güvenini kırma.

Bugün danıştığım yakın arkadaşlarımda bir kaç gün soğuk davran, onu hiç takma dedi. Sanırım ilk önce bunu deneyip daha sonra gerekirse konuşurum, daha verimli olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı