Arkadaşlarım beni dışlıyorlar

9. sınıftan beri aynı sıfıntayız. Şu an 10. sınıfım. Biz bir grubuz ama grupta en takılmayan, dinlenmeyen, önemsiz kişisi benim. Teneffüs olur toplanırlar bir konu hakkında konuşurlar. Ben de yanlarında olurum 2 şey söylerim hiç takmazlar. WhatsApp'ta falan grupları var oradan PlayStation, sinema falan ayarlıyorlar gidelim diye. Ancak beni çağıran olmuyor ki grupta bile değilim. Ben de gelebilir miyim desem yer yok, hayır falan diyorlar. Sadece okulda onlarlayım. Okul dışında bir aktivitem yok. Ama onlar hep bir yerlere gidiyorlar. Beni asla çağırmıyorlar. Bir kötülük de yapmadım. Arkadaş bulmakta aşırı zorlanırım. Ama sınıftaki en kafa dengi insanlar onlar bana başka insanlarla tanış demeyin. Denedim ama kafa dengi değiller. Yalnız kalmaktan da nefret ederim zaten ortaokul 4 yıl boyunca yalnız geçti. Ne yapmalıyım?

Onlarla kafa dengi olmaya çalış o zaman öyle şeyler çok oluyor zayıf yönlerini belli eddiyorsun herhalde ya da zayıf birisin o yüzden oluyordur bazen beni de galeye almıyolar oda alakam olmadıgım konu ile alakalı okul dışı evde ne yapıyorsun bulundugun çevre nasıl anlatır mısın?
Evden dışarı çıkmıyorum. 2 hafta önceki ara tatilin 9 günü de evdeydim. Sadece yaşadığım yerden 1 arkadaşım var o da çalışıyor sadece Pazar günleri evde oluyor. Ama o da yorgun olduğu için gelmiyor. Kimsem yok yani.

9. sınıftan beri aynı sıfıntayız. Şu an 10. sınıfım. Biz bir grubuz ama grupta en takılmayan, dinlenmeyen, önemsiz kişisi benim. Teneffüs olur toplanırlar bir konu hakkında konuşurlar. Ben de yanlarında olurum 2 şey söylerim hiç takmazlar. WhatsApp'ta falan grupları var oradan PlayStation, sinema falan ayarlıyorlar gidelim diye. Ancak beni çağıran olmuyor ki grupta bile değilim. Ben de gelebilir miyim desem yer yok, hayır falan diyorlar. Sadece okulda onlarlayım. Okul dışında bir aktivitem yok. Ama onlar hep bir yerlere gidiyorlar. Beni asla çağırmıyorlar. Bir kötülük de yapmadım. Arkadaş bulmakta aşırı zorlanırım. Ama sınıftaki en kafa dengi insanlar onlar bana başka insanlarla tanış demeyin. Denedim ama kafa dengi değiller. Yalnız kalmaktan da nefret ederim zaten ortaokul 4 yıl boyunca yalnız geçti. Ne yapmalıyım?

Kanka ben 11.sınıfa gidiyorum. Kendine sınıfta senin kendin gibi dışlandığını gördüğün bir arkadaşın varsa ona yanaş ha yoksa bırak başka sınıftan yap. Bu sınıf sana kasten böyle bir şey yapıyorsa dostun olsa bile hayır gelmez. Sen onlardan daha önemlisin. Daha değerlisin her insan kendince daha değerlidir. Sende bunu gör. Bırak sen onlara yaklaşma onlar sana yaklaşsın.

Geri
Yukarı