Arkadaşlarımı dışarı çağırmaya utanıyorum

LeanLove

Decapat
Makaleler
1
Cumartesi arkadaşlarım ile buluştuk futbol basketbol oynayıp yemek yedik haftaya yine buluşalım dediler Starbucks'a gidelim dedim biri ben gelemem dedi. Maddi durumlarını bilmiyorum ve çoğu zaman onları ben dışarı çağırıyorum. Sadece 2-3 kişi geliyor genellikle 20 TL getirseniz yeter falan diyorum çünkü onları çok zorlamak istemiyorum. Çağırmak isteyince utanıyorum belki paraları yoktur diye fakat insanlık hali evde sıkılıyorum. Sizce neyi yanlış yapıyorum?

Bir kereliğine siz ısmarlayın. Belki biraz olsun utangaçlığınız gider. Hem paralarının olup olmadığını da anlamış olursunuz verdikleri tepkiden.

Cumartesi arkadaşlarım ile buluştuk futbol basketbol oynayıp yemek yedik haftaya yine buluşalım dediler Starbucks'a gidelim dedim biri ben gelemem dedi. Maddi durumlarını bilmiyorum ve çoğu zaman onları ben dışarı çağırıyorum. Sadece 2-3 kişi geliyor genellikle 20 TL getirseniz yeter falan diyorum çünkü onları çok zorlamak istemiyorum. Çağırmak isteyince utanıyorum belki paraları yoktur diye fakat insanlık hali evde sıkılıyorum. Sizce neyi yanlış yapıyorum?

Bir şeyi yanlış yapmıyorsun dostum bizim arkadaşlar da hesabı bize kitliyor.

Çağır para getirebilen getirsin getiremeyen getirmesine gerek yok deyin.

Aynen öyle, imkanın varsa "Bugün benden olsun :) " de gitsin. Gurur yapabilirler, bu çok iyi bir hareket.

En başından Starbucks gibi bir yere çağırman hata. İmkan olsun veya olmasın, ortalama kalitedeki bir kahveye o parayı baymak benim de çok zoruma gidiyor. Bölgedeki hoş bir kafede çay - kurabiye/poğaça da gayet güzel olabilir.

Geri
Yukarı