Arkadaşsız kalmak

Ben de 8. sınıf öğrencisiyim ve pek arkadaşım yok ama lisede olacağı umudundayım.
Lisede işler çok daha zor. Yine de karamsar olmayın belli olmaz. Liseye başlamadan önce "Bence arkadaş bulurum" derdim. Buldum fakat 2 yıl sonra samimi olduğumuz için bana cehennemi yaşattılar. Sözün özü o samimiyet dozunu iyi ayarlamak lazım. Ne her şeyi anlatın ne sus pus kalın. Bunlar demekle olmuyor aslında. Yaşayıp görürsünüz.

Birazcık uzun yazmışım ama gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Ben 8. sınıfım. Corona olayları başlamadan önce 5-6 tane arkadaşım vardı hepsiyle de aram çok iyiydi. Ama bu 5-6 arkadaşım birbirlerini tanımıyorlardı ve bende hepsini birbirleriyle tanıştırmaya karar verdim ve tanıştırdım da. İlk başlarda her şey güzel, eğlenceli bir arkadaş grubum var diye seviniyordum ancak bir süre sonra arkadaşlarım bana hiç haber vermeden buluşuyor ve geziyorlardı. Bu benim tuhafıma gitti ama sesimi çıkarmadım ve birkaç ay böyle devam etti. Corona olayları falan başlayınca iletişimimiz iyice koptu, daha doğrusu ben öyle sanıyordum. Yine bana hiçbir şey söylemeden Instagram üzerinden grup kurup orada konuşmaya başlamışlar. Beni neden almadılar diye düşünmeye başladım. Daha sonra benim yaş aralığım için sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı gün, birazcık hava almak için dışarı çıkmak istedim ve arkadaşlarımı aradım ama hepsi meşgule attı. Daha sonra Instagram postlarından gördüm ki ben olmadan dışarı çıkmışlar ve gayet mutlu gözüküyorlardı. Birkaç gün önce de hepsi beni Instagram üzerinden engelledi. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Koy bir yere, umursama onları.

Knka takma ya zamana birak herşey gelip geçer 8 sinifsin galiba 9 sinifa geçince yeni insanlar ile tanişicaksin birak onlar seni kaybettiler ilerde çok insanla tanişicaksin zaten salla geç.

Onları kaybettiğin zaten iyi olmuş. Daha senin önünde bir lise sınavı ve 4 senelik bir lise süreci var. Lise de arkadaş edineceğinden şüphem yok fakat arkadaş seçimi konusunda dikkatli olmalısın. Ben de bu sene lise de 2. senemi bitirdim ve iyi bir lise de olmama rağmen burada da "beyin" denilen organın oluşmadığı insanlar çok fazla. Yani nerede olursan ol böyle insanlar karşına çıkacaktır ve sen şimdiden bunun varolduğunu öğrendiğin için şanslısın bile.

Zaten son senen bu sene. Önünde daha lise ve üniversite dönemleri var. Temiz ve yeni bir sayfa açılacak. Buralarda arkadaşlık kur. Ve unutma arkadaşlık kurarken bu olayı her zaman hatırlatma kendine.

Hocam o zaman onlar sizin hiç arkadaşınız olmamış, 2 yüzlülük yapıyorlarmış. Ben de 8. sınıfım arkadaşlarımla aram cidden iyi ama hiçbirinden doğru düzgün haber alamıyorum. Birinin interneti yoktu birinin internet sözleşmeleri bitmişti birinin de telefonu kırılmıştı. Aşırı şanssızız :(.

Bu biraz bana fazla şanssızsın gibi geldi :D.
Benim hiç arkadasım yok hiçte umrumda değil bu arada lise 2'yim.

Lise 2'de hiç arkadaşının olmaması kötü bir durum ben arkadaş arayışı içinde olmalısın sosyalleş sonuçta bu hayat sadece bu forum da mesaj yazarak geçmiyor :(

Benimde pek arkadaşım yok okulda sürekli takıldığım 3-5 kişi vardı onun dışında sınıfın hepsiyle konuşuyodum ara sıra. Net kafaye gidelim, dışarıya çıkalım dersin satar veya telefonu açmaz, Steam'den skin atıyım satıp ETS2 at bana dersin yapmıcam derler... (beraber bi şey yapılmaz yani bunlarla) En sonunda sinirlendim bir bilgisayar topladım ve kendimi oyuna verdim. Ben de senin gibiyim utangacım ve insan içine girmeyi pek sevmem bu arada

Arkadaşın olsa ne olur ki?10 dakika önce bir arkadaşım aradı ve açmadım, açmamda. En iyisi belki konuşacak birkaç kişi ve sonrasında yalnızlıktır, yoluna yoldaş bulmalısın arkadaşın bir manası yok, herkes arkadaş ama önemli olan sana destek çıkacak ve senin yanında olan bir dost, bir yoldaş bulmaktır. Onların o şekilde olmadığını anlamışsındır ve sana tavsiyem onları bir daha düşünmemen olur, böyle kişiler hayatta gelip geçicidir boşver.

Yeni konular

Geri
Yukarı