Arkadaşsız kalmak

Dostum ortaokul arkadaşlarımdan bir tanesiyle bile görüşmüyorum. Lisedeki arkadaşlarla ara sıra görüşürüz. Önünde daha lise var. Lise arkadaşlıkları ve ortamı gibisi de bence yok. Rahat ol takma kafana, akışına bırak.

Birazcık uzun yazmışım ama gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Ben 8. sınıfım. Corona olayları başlamadan önce 5-6 tane arkadaşım vardı hepsiyle de aram çok iyiydi. Ama bu 5-6 arkadaşım birbirlerini tanımıyorlardı ve bende hepsini birbirleriyle tanıştırmaya karar verdim ve tanıştırdım da. İlk başlarda her şey güzel, eğlenceli bir arkadaş grubum var diye seviniyordum ancak bir süre sonra arkadaşlarım bana hiç haber vermeden buluşuyor ve geziyorlardı. Bu benim tuhafıma gitti ama sesimi çıkarmadım ve birkaç ay böyle devam etti. Corona olayları falan başlayınca iletişimimiz iyice koptu, daha doğrusu ben öyle sanıyordum. Yine bana hiçbir şey söylemeden Instagram üzerinden grup kurup orada konuşmaya başlamışlar. Beni neden almadılar diye düşünmeye başladım. Daha sonra benim yaş aralığım için sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı gün, birazcık hava almak için dışarı çıkmak istedim ve arkadaşlarımı aradım ama hepsi meşgule attı. Daha sonra Instagram postlarından gördüm ki ben olmadan dışarı çıkmışlar ve gayet mutlu gözüküyorlardı. Birkaç gün önce de hepsi beni Instagram üzerinden engelledi. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Güzel kardeşim daha 8. sınıfsın önünde çok uzun yıllar var ve bu yıllarda çok farklı insanlarla tanışıp yakın olacaksın, yeri gelecek kavga etceksin tartışcaksın ama şunu unutma en kaliteli arkadaşlıklar çoğunlukla lise de çıkar. Lise de karşına çok iyi dostlar çıkcağından eminim üzme kendini kimse için, yalnızlık güzel şeydir.

Bu yıl 10. sınıfa geçiyorum. Sana tavsiyem arkadaş edinmek için çaba harcama, biraz zaman geçtikten sonra zaten kendine uygun birkaç kişilik bulursun.
Göze batma, haddini bil yeter.

Okulum puanla alınan bir Anadolu Lisesi olmasına rağmen boş beleş kişiler ile dolu. Böyle dedim diye sorunun ben de olduğunu düşünebilirsin fakat çoğu öyle. Derslerde boş boş dedikodu yapıp, okul çıkışı sigara içmeye giderler. Öncelikle bu tarz kişilerden kesinlikle uzak dur, çünkü adama parazit olurlar.
Herhangi bir bağımlılığı olan birisiyle kesinlikle arkadaş olmam. Çünkü bir süre sonra beni de alıştırmaya çalışabilir. Ortaokulum berbat geçti bu yüzden lise hayatımın güzel geçmesini istiyorum. Ortaokulda sadece 2-3 arkadaşım vardı. Bu seneki arkadaşlık ilişkilerime çok önem vermedim çünkü 7. sınıfın sonundan beri çalışıyorum. Umarım emeklerimin karşılığını alırım.

Yalnız kalmak daha iyi değil mi, 7-8 yıldır dışarıdaki hayat tamamen ilgimi kaybetti ve memnunumda. Arkadaş arayan biri olmamak avantaj sanırım yıkık hayatımdan zevk alıyorum. Sanal ortamda da arkadaş edinebilirsin, yine de etten kemikten bir arkadaş istiyor isen bazı şeylere hazırlıklı olmaman senin kafanı daha çok yoracaktır.

Benim 8. sınıfta toplasan 3-4 tane arkadaşım vardır. Diğerleri fasa fisodur. Ben hayatımda hiç arkadaş arama peşine düşmedim. Benim arkadaşlarım benim gibidir. 10 yıl konuşmasak bile ne onlar benimle küser ne ben onlarla küserim.

Haklısınız ama ben insan içine girmeyi pek sevmem şans eseri tanıdığım arkadaşlarımdı bir daha denk geleceğini sanmıyorum.

Daha bunun lisesi var, üniversitesi var inşallah. Daha bismillah. :)

Mesela ben Ortaokulda ki arkadaslarimi komple sildim attim, lise desem tas catlasin 3 arkadasim var. Geri kalanlari isi dusenler.

Geri
Yukarı