Ark'ın zorluğu

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Optimizasyon diye bir şey yok. Ona rağmen severek oynuyorum. Ama sıkıntım var. Ev, ahır yapıyorum, dinozor evcilleştiriyorum sonra huzur içinde yaşamaya başlıyorum. Ama ne oluyor? Gece hayvanlarımı ahıra koyup evimde sakin sakin beklerken deli dinazorun biri ahıra dalmış tüm hayvanlarımı katletmiş. Sonra da bana daldı. Saatlerce emek ettiğim her şey çöp oldu. Şimdi geniş bir alanın etrafına diken döşeyip “güvenli bölge” gibi bir alan oluşturacağım. Ama evimin arka tarafı deniz. Su ihtiyacını karşılamak kolay olsun diye oraya yerleştim. Ne önerirsiniz? Bir de pteranodon eyeri kaç Level'de açılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Singleplayer olarak oynanmaz o oyun bence Online olarak tasarlanmış gibi.

Hocam bal gibi de oynanır ben oynuyorum. Ama maceraya girmezseniz tabii ki sıkar.

-Konuya gelecek olursak ilk başta kilidini açınca çit temel, büyük taş duvar ve dinozor kapısından boyutu sana kalmış şekilde çember bir sur oluştur, sonra malzemen olunca duvarın dışına dikenleri diz ve içeri kısma evini ve ahırını yap, ama hayvanlarından en güçlü 2-3 tanesini hedefine saldır durumuna getir ki koruyabilsinler seni.

Edit: Level'de ilk başta kritik olan Sağlık, Dayanıklılık, Ağırlık ve Fiziksel hasara aban, ilk bahsettiklerimin engram kilidini açana kadar evini sahil kenarına yap aynı şekilde ama hani iç içe kutular olur ya, çok sağlam bir şey istiyorsan öyle yap, ama "Muhakkak" taştan yap.

Son düzenleme:
Optimizasyon diye bir şey yok. Ona rağmen severek oynuyorum. Ama sıkıntım var. Ev, ahır yapıyorum, dinozor evcilleştiriyorum sonra huzur içinde yaşamaya başlıyorum. Ama ne oluyor? Gece hayvanlarımı ahıra koyup evimde sakin sakin beklerken deli dinazorun biri ahıra dalmış tüm hayvanlarımı katletmiş. Sonra da bana daldı. Saatlerce emek ettiğim her şey çöp oldu. Şimdi geniş bir alanın etrafına diken döşeyip “güvenli bölge” gibi bir alan oluşturacağım. Ama evimin arka tarafı deniz. Su ihtiyacını karşılamak kolay olsun diye oraya yerleştim. Ne önerirsiniz? Bir de pteranodon eyeri kaç Level'de açılıyor?
Ahırı saman veya ahşap yapma vahşi hayvanlar kırabilir. Taş yaparsan kıramazlar. Kendine bir tane therzinosaurus evcilleştir yeni başladığına göre eyerini yapamazsın ama evini çok iyi korur.
Hızlı level atlamak için mümkün olduğunca hayvan kes. Kendine birkaç set yapabildiğin en iyi zırhı ve kılıç yap. Önüne gelene korkmadan saldır yoksa uzun sürer level atlaman.
Bu oyun düşük levellerde çok can sıkıcı.
Singleplayer olarak oynanmaz o oyun bence online olarak tasarlanmış gibi.
Online pvp sunucularda da yaşatmazlar. Pve sunucularda çok saçma bence.

Ahırı saman veya ahşap yapma vahşi hayvanlar kırabilir. Taş yaparsan kıramazlar. Kendine bir tane therzinosaurus evcilleştir yeni başladığına göre eyerini yapamazsın ama evini çok iyi korur.
Hızlı Level atlamak için mümkün olduğunca hayvan kes. Kendine birkaç set yapabildiğin en iyi zırhı ve kılıç yap. Önüne gelene korkmadan saldır yoksa uzun sürer Level atlaman.
Bu oyun düşük Level'lerde çok can sıkıcı.

Online PvP sunucularda da yaşatmazlar. PvE sunucularda çok saçma bence.

Hocam o sunucularda oynanmaz bence de, keşke özel server açmayı getirseler de rahatça 2-3 arkadaş oynayabilsek.

PvP olarak oynanırsa zevkli olur ama yine o kadar az kişi ile zor olur.
Bu oyunda amelilik çok var tabii ben mobil olanı oynadım belki PC'de daha kolaydır.

Hocam PC ile hemen hemen aynı.
Sunucular dolu ama baseni yaptıktan 1 saat sonra yıkılmış şekilde buluyorsun. PvP de gelişmek için saatler vermek lazım.

PvP de gelişmek için saatler vermek lazım.
Mobilde çok fazla tecrübem var ve şuna eminim ki pvp de gelişmeniz imkansız. Ben bir arkadaşımla en fazla pvx de gelişebildim teknede yaşayarak. Gelişmişlik seviyemiz taretli tekne ve nerdeyse her hayvandan vardı. Bir yerden sonra sıkıntıya giriyorsun hayvanları taşımakta tekneyi her gün taşımakta ve gelişmek için mecburi olarak karaya bade yapman gerekiyor sonra ilk pvp saatinde baseni yıkıyorlar.

Bizi bir Türk kabilesi keşfettide onlar sayesinde pvp ye gidip gelişebildik. 5 yabancı 5 Türk ile ölüm adasında 7 tek generatörlü 500 taretli bir base ile oyuna veda ettim.(Hilecilerden bıktım) Bu süreçte öğrendiğim tek şey elinden biri tutmadıkça hep yerinde sayıyorsun. Mobil için iyi hile kullanan en az 5 kişi tanımıyorsan başka hileci gelip ne kadar büyük basen olsada yıkıyor.

@437935 @TENSES 21 seviyeyim hocalarım. Uçan dinazorun eyeri kaç levelde açılıyor? Dediğiniz gibi sur olayını yapcam. Hocam taş duvarı falan daha açamadım.

@437935 @TENSES 21 seviyeyim hocalarım. Uçan dinazorun eyeri kaç Level'de açılıyor? Dediğiniz gibi sur olayını yapacağım. Hocam taş duvarı falan daha açamadım.

38 Level'de açılıyor hocam Pteranodon'un eyeri. Önemli eşyalarınızı bırakıp yatağınız varsa ölmeyi göze alarak çılgın gibi ağaç ve taş kırın dodo falan öldürün seviye kolayca atlarsınız.

Edit: Kuşun eyerini açana kadar zaten o bizim dediklerimizin hepsini açmış olursunuz hocam.

@SALOOWEN

Geri
Yukarı