ARM, Intel ve Qualcomm Huawei ile Ortaklığını Bitirdi

Kapitalizm denen şey bu işte, huawei amerika ve şirketleri için büyük bir tehditti çünkü adamlar her sene üstüne koyarak geliyordu piyasaya. Yazılım denen şey olmadan telefon olsa bile hesap makinesinden farkı kalmıyor, dünyanın en iyi arabasını yapıp onu çalıştıracak yakıt koyamamak gibi.

Aynı hamleyi Çin'de Amerikalı şirketlere uygulayabilir. Üretim ve işlemlerini Çin üzerinde durdurup sürdürmelerine izin vermez ise o zaman yanan taraf Intel, ARM, Apple vs olur. İki taraftan biri geri çekilmek zorunda kalacak ama kim. Çin bir şirketini kaybedebilir ama, Çin kendisi ambargo uygular ise Amerikada'ki bir çok şirket Çin'de yaptıkları operasyonlar yüzünden komple silinebilir tarihten.

Acaba Xiaomi nin sonu da böylemi olacak.
Muhtemelen.
Aynı hamleyi Çin'de Amerikalı şirketlere uygulayabilir. Üretim ve işlemlerini Çin üzerinde durdurup sürdürmelerine izin vermez ise o zaman yanan taraf Intel, ARM, Apple vs olur. İki taraftan biri geri çekilmek zorunda kalacak ama kim. Çin bir şirketini kaybedebilir ama, Çin kendisi ambargo uygular ise Amerikada'ki bir çok şirket Çin'de yaptıkları operasyonlar yüzünden komple silinebilir tarihten.
Çinde zaten Facebook,instagram,youtube,goole, twitter yıllardır yasak. ABD'yi bu konuda haklı buluyorum ama olan Huawei'e oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı