ARM işlemcili Android tablete Windows veya Linux nasıl yüklenir?

Daha fazla  
Windows 8.1 RT ARM işlemciler için tasarlandı diye biliyorum, kurabilir miyim? Linux olarak Ubuntu touch var ama neredeyse hiçbir cihaza desteği yok, Android'de Linux tabanlı değil mi? Kali Linux, Linux Mint, Lubuntu falan kuramaz mıyım? Bu arada tabletin işlemcisi ARM Cortex a7. biraz kötü bir işlemci ama tabletin hiçbir vasfı olmadığı için kassada donsada Android dışında bir şey kurmak istiyorum yoksa hurdacıya satacağım. Limbo emulatör demeyin kurmuş olmuyoruz o uygulama ile.

@364809 hocam Windows 11'i ARM sistemlere kurmakla ilgili bir rehberinizi görmüştüm bilgili gibisiniz, Windows 8.1 RT falan kuramaz mıyım ya da hafif Linux dağıtımları?

Maalesef Windows'u unutun. MTK işlemci var cihazında. Linux dağıtımı teoride çalışır ama pratikte işlemcinizin geliştirici kitlesi oldukça az olduğundan çok zor.

Eski islemci 1-2gb ram ile ne kurmayı hayal ediyorsun?

Tabletin varsa 4gb ram cok eski olmayan işlemcisi o başka.

Fakat kıyıda köşede duran 3-5yillik tabletin bırakın başka işletim sistemi kurmayı açılıp Android olarak çalışması dahi mucize!!!

Eski islemci 1-2 GB RAM ile ne kurmayı hayal ediyorsun?

Tabletin varsa 4 GB RAM cok eski olmayan işlemcisi o başka.

Fakat kıyı da köşede duran 3-5yillik tabletin bırakın başka işletim sistemi kurmayı açılıp Android olarak çalışması dahi mucize!

Olursa diyoruz ne bu atar? Sanki Windows 11 kuracaz dedik, bahsettiğin Android açması mucize dediğin işletim sistemi de Android 4.2.2, imkansız dediğin Windows 8.1 32 Bit boşta 500/400 MB kullanıyor 2 GB RAM'lı eski PC'mde

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı