Çözüldü Armoury Crate Aura Sync aygıtları görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

catari

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. ASUS Prime B650M-K model anakart kullanıyorum ve Cooler Master'ın TD500 mesh V2 model kasasındaki bütün fanları ARGB. Arkadaki RGB kontrolcü anakartımda baska bir yere takılmıs. Muhtemelen Power PIN'i yanlış ifade ediyor da olabilirim fotografını yükledim. Tam yanında ise anakartın sunmus oldugu RGB header pin bölümü var. Bu da Aura Sync kontrol icin olan kısım fakat buraya taktıgımda fanlarım dönmüyor. Isıklar yanıyor fakat fanlar dönmüyor ayrıca Aura Sync yine aygıtları görmüyor. Kacırdıgım veya atladıgım bir kısım mı var nerede hata yapıyorum sorunu cözebilecek var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-01-20 saat 01.18.13_ab72ec19.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-20 saat 01.18.13_ab72ec19.jpg
    172,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@catari kontrolcüden gelen kablo anakartın sağ üst kısmındaki ARGB porta takılı olması lazım. Zaten kontrolcüdeki fan ve ARGB kabloları da attığım görseldeki gibi olacak. Anakarttan kontrol edeceğin için reset SW'yi takmasan da olur.

Sorunu cözdüm. Şöyle ki Gaming.gen.tr kasayı toplarken RGB cogaltıcıdan gelen fanların güc kablosunu takmıs fakat ARGB kablosunu takmamıs. Saka gibiler gercekten. Ama şunu da belirteyim. İlk bagladıktan sonra Armoury Crate yine görmedi. Uygulamadan kıllandıgım icin silip sıfırdan yükledim ve düzeldi. Uygulama sıkıntılı.
@catari kontrolcüden gelen kablo anakartın sağ üst kısmındaki ARGB porta takılı olması lazım. Zaten kontrolcüdeki fan ve ARGB kabloları da attığım görseldeki gibi olacak. Anakarttan kontrol edeceğin için reset SW'yi takmasan da olur.

Sorunu cözdüm. Şöyle ki Gaming.gen.tr kasayı toplarken RGB cogaltıcıdan gelen fanların güc kablosunu takmıs fakat ARGB kablosunu takmamıs. Saka gibiler gercekten. Ama şunu da belirteyim. İlk bagladıktan sonra Armoury Crate yine görmedi. Uygulamadan kıllandıgım icin silip sıfırdan yükledim ve düzeldi. Uygulama sıkıntılı.

Çözüm

Geri
Yukarı