Armoury Crate'de yapılan ayarlar bozuluyor ve RAM'lerin MHz'leri yanlış görünüyor

Kürşat01

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gskill trident Z5 2x16 6400 mhz 34 CL
Ekran kartı
Asus RTX 4090 TUF
Anakart
z790 E-Gaming
İşlemci
i9 13900k
Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce yeni bir sistem topladım gerekli yazılımları kurdum. Ama sorunum ASUS'un Armoury yazılımını kurduğumda fanları sessiz modda çalıştırabiliyorum. Ayrıca PC'yi kapatıp tekrardan açtığımda ise fanlar eskisi gibi tam yükte çalışıyor. Sürekli uygulamaya girip sessize almak zorunda kalıyorum. Bunun için destek istiyorum yazılımı da pek kavrayamadım açıkçası bazen Fan Xpert kısmına da girmiyor.

2. olarak da RAM frekansı 6400MHz ama BIOS'da sanırım 5500 alıyorum gibi anladım. Onu da pek yapamadım XMP1 seçiyorum kaydediyorum 5500 MHz olarak görüyorum. Görev Yöneticisi'ni de açtığımda orada 6400 yazıyor ama onu da anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu ne kullanıyorsunuz? Aynı sorunu ben de yaşadım daha sonra Corsair'in iCue yazılımı üzerinden hem AIO hem kasa fanları için curve ayarlayıp profili kaydettim. Armoury Crate yerine soğutucunuzun yazılımını deneyin.

XMP profilini de XMP II seçtikten sonra yeniden deneyin.

Armoury crae başlı başına problemli bir program zaten ben bütün değerlere Görev Yöneticisi'nden bakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı