Çözüldü ARRIS SBG6900-AC Uydunet IP Alma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Merhaba,

Netmaster'ın IP vermeme sorunlarından gına geldiğinden ve kendilerinin piyasada düzgün çalışan bir modemleri olmamasından dolayı ABD'den ARRIS (Motorola) SURFboard SBG6900-AC modem aldık.

Uydunet'e MAC adresimizi belirtmemize rağmen modem IP alamıyor. Şimdi konuyu ARRIS ile görüşeceğim ama fikirlerinize açığım.

Firmware:

Kod:
D30GW-OSPREY-1.5.0.0-GA-08-NOSH

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

yeni ofise bağladığımız Uydunet için bu modemi nihayet kutusundan çıkartıp kullanmaya başladık. Turksat yaklaşık 3 saat sonunda modemi çalıştırmayı başardı. Modem IP alıp sorunsuz bir biçimde internete bağlanıyor.

Henüz hız testi yapmadık, yeni ofise taşınınca onu da yapıp paylaşacağız.

İyi çalışmalar.

Güncelleme: Hız testi:

Hız testi.png
Merhaba,
Aynı sorun geçen hafta bende de oluştu.
11 Mayıstan itibaren Arris SB6190 IP alamıyor.
Eve gelen servis modemden dedi.
Eski netmaster modemi taktigimda çalisti.
Arris modemin log dosyasını inceledigimde konfigurasyon dosyasini uyumsuz olmasindan dolayi guncelleyemedini yaziyor.
Uydunetin guncellemesi modemlerimizi uyumsuz hale getirip sistem disi birakmis olabilir.
ARRIS amerika Turkiyede oldugumuz icin yardimci olmadi.
Siz bir cozum bulabildiniz mi?
Istanbul Besiktastayim...

Sorun tamamen ayar dosyalarından olabilir mi ? Türkiye'de verilen ayar dosyaları Amerika'ya göre farklı sunulmuş olma olasılığı nedir ? Benim arkadaşım benzer sorunları yaşadı internette.

Ayar dosyasını kim nereye veriyor ? Modem bütün standartler ile uyumlu. Bence sorun Uydunet'in kasten ARRIS modemleri bloklaması. Neden sadece Netmaster satılıyor ? İlla rekabet kuruluna mı gitmemiz gerek ?

Son düzenleme:
Benimde kastetmek istediğim oydu. Uydunet ayar dosyalarında bir oynama yapmış olabilir. Size kolay gelsin, şu ülkede işini yapan bir internet sağlayıcı ne zaman gelecek merak etmeye başladım. :)

SB6190 almaya karar verdim:

SB6190 SURFboard® Cable Modem - ARRIS SURFboard

Önceden müşteri hizmetlerine ve [email protected] adresine ürünlerin özellikleri ve linkini gönderdim uyumlu mu sisteminizle diye, bu 3 model için sorunsuz kullanırsınız dediler: SB6141 - SB6183 - SB6190

Ben de almışken 32 kanal destekli olanını aldım sanki 1 Gbit net verecek de turksat :D

Sistemimizle uyumlu deseler de nedense Turksat'a güvenemiyorum.
1 aya kadar getirecek arkadaş sonucu yazarım.
@ErdeN 1 sene olmuş, senin sorunun hala devam ediyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimizle uyumlu deseler de nedense Turksat'a güvenemiyorum.

Kesinlikle güvenmeyin. NetMaster ile bir işbirlikleri olduğuna inanıyorum. NetMaster dışındaki modemlere bilerek IP vermediklerini düşünüyorum. Netmaster da 802.11ac modemi olmayan, modemlerinin arabirimi 1990'dan kalma bir firma. Bakalım IP verecekler mi size.

Biz yakın zamanda tekrar deneyeceğiz modemi.

Geri
Yukarı