Artics P12 vs Be Quiet! BL081

Diğer konumuza cevap yazdım.

Ekran kartı referans tasarim ama yine de 2-3 derece fazla diyebilirim. Bu da eğer kasanızın hava akışı kötü ise, ortam sicakligi yüksek ise, kasa yere yakınsa ve ekran kartının uzun süre termal macunu degismemisse olabilecek bir durum.

Ama işlemciniz fazla ısınıyor. İşlemci fanı almanız iyi daha iyi bir çözüm olabilir. Ekran kartınız dediğim nedenlerden ötürü normal olabilir (Yazdığım durumları belirtirseniz net bir şey söyleyebilirim.) bu yüzden kasa fanı yerine işlemci fanı almayı da düşünebilirsiniz

Diğer konumuza cevap yazdım.

Ekran kartı referans tasarim ama yine de 2-3 derece fazla diyebilirim. Bu da eğer kasanızın hava akışı kötü ise, ortam sicakligi yüksek ise, kasa yere yakınsa ve ekran kartının uzun süre termal macunu degismemisse olabilecek bir durum.

Ama işlemciniz fazla ısınıyor. İşlemci fanı almanız iyi daha iyi bir çözüm olabilir. Ekran kartınız dediğim nedenlerden ötürü normal olabilir (Yazdığım durumları belirtirseniz net bir şey söyleyebilirim.) bu yüzden kasa fanı yerine işlemci fanı almayı da düşünebilirsiniz
Kasamda 1 adet işlemcinin stok fanı ve bir adet de kasayla birlikte gelen en önde takılı bir fan var başka da yok. Ek olarak işlemcinin macununu da yenilemeyeli bayağı oldu. Onu da yenilemeyi düşünüyorum. Ekran kartının da macunu kurudu fakat ekran kartı hassas olduğu için o riski almak istemiyorum.

Bu durumda diyebileceğim bir şey yok :) İşlemci fanı almayacaksaniz macun yenilemeniz ben de tavsiye ederim. Ekran kartıni acarsaniz termal ped de almanız gerekebilir macunun yanında.

14 CM alırım derseniz P140 Bionix PWM öneririm. Hem daha sessiz hem de hava akışı daha iyi. Büyük fan sesli çalışır diye düşünmeyin yani.

Aslında hem Be Quiet! olan hem de Arctic Bionix olan kasa fanindan ziyada radyatör veya işlemci fanı soğutucu olmaya daha uygunlar. Hava basıncı yüksek olan fanlar bunlar. Ama maalesef Türkiye pazarında bu fiyatta başka fan bulamazsınız.

Genelde büyük fanlar daha sessiz çalışıyor ilginç bir şekilde.

"PST" yada "PST CO" nedir?
PST=PWM Sharing Technology oluyor. Diyelim ki 2 adet PWM fanınız var ama anakartınızda 1 adet PWM portu var. İlk fanı PWM portuna bağlıyorsunuz ikinci fanı da PWM PST olan fana bağlıyorsunuz ve ikisi de PWM olmuş oluyor.

Bunu 1 adet PWM olan ve 1 adet PWM olmayan ama voltaj kontrollü 3 pinli fanla da denedim onda da çalışıyor. Anakartında yer olmayan kişiler için çok iyi.

CO ise siyah modellere deniyor yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı