Artics P12 vs Be Quiet! BL081

11.JPG

Ön tarafa 2 tane 140 koyabilirsin. Önden soğuk hava alacak şekilde. Diğer fanları da içerideki havayı dışarıya takacak şekilde üst tarafa koyarsan sıcaklık farkını hissedersin.

Bir adet daha egzoz fan olsa iyi olabilirdi ama bu sekilde de sorun olacağını sanmıyorum. Öne 2 adet Arctic P140 Bionix PWM takarsın, kasanın önünde gelen LED'li fanï da arkaya takarsın.

Kasaniza neden 250 TL'lik fan eklemesi yapıyorsunuz? Eğer ekran kartınız referans model diye isiniyorsa mantıklı olabilir ama işlemciniz isiniyorsa doğrudan işlemci fanini değişmek daha mantıklı olur.

Tamam o zaman. Artic BioniX P140 PWM modelini almakta karar kırdım. Bu fiyata da daha iyi fan olduğunu pek sanmıyorum zaten. Eğer egzoz fan yetersiz gelirse bu fanın 12 CM'lik olanını alır sorunu çözerim. Bütün yardımcı olan arkadaşlara minnetlerimi sunuyorum. Hepinize teşekkürler. Ek olarak fan çoklayıcı konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa bu konuma da göz atarlarsa sevinirim.

Kasaniza neden 250 TL'lik fan eklemesi yapıyorsunuz? Eğer ekran kartınız referans model diye isiniyorsa mantıklı olabilir ama işlemciniz isiniyorsa doğrudan işlemci fanini değişmek daha mantıklı olur.
İkisi de çok ısınıyor. Az önce AC Origins'de yüksek ayarlarda bir benchmark testi yapayım dedim ekran kartı 85 derece'yi, işlemci ise 86 derece'yi gördü.

Yeni konular

Geri
Yukarı