Artifact sorunu nasıl çözülür?

Acfergo

Hectopat
Hafif şeylerle uğraşırken artifact sıkıntısı yaşıyorum. LOL'de rünleri dizerken, YouTube'da video izlerken hatta bazen Windows ana ekranında çok ufak aşağı doğru titreme veya artifact sorunu yaşıyorum. Kartım Sapphire RX 570 4 GB garantisi devam ediyor birkaç ay kaldı. Muhtemelen stress testi yapıp sorun yok deyip yollayacaklar ki ağır işler yaparken yani genel olarak oyun oynarken bu sıkıntı hiç olmuyor zaten. O durumda da şu olmaya başladi ben oyunların hepsine özel ayar oluştururum hepsinde farklı bir undervolt olur ve epey stabildir. 70 dereceyi geçmeyen ekran kartı undervoltlu haliyle Fortnite oynarken bile 83 dereceyi görüyor. En son whwl sürümünü kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
ne yaptın dostum? aynı sorunu arkadaşım yaşıyor.
Br kaç ufak taktik verebilirim. Undervolt en çok artifact yaşatan şey. Isınma sorunu yaşamıyorsa radeon ayarlarından global ayarlara girip voltaj ayarı yapabilir ve 1150 olan 3 değeri de 1200e çekebilir (bu dediğim undervolt yapmadığı halde artifact yaşıyorsa geçerli).
Msi afterburner ile kesinlikle ve kesinlikle yapmasın. Net şekilde eminim onunla abartı bi undervolt yapmasam bile çok daha fazla artifact yeniyor. Gerekirse bana ulaşsın discorddan falan radeon ayarları için profillerini düzenleyenilirim.
Eğer undervolt yapıyor ama etki etmiyorsa sebebi şu: global ayarlardan undervolttan sonra sol alttaki vram voltaj ayarını aktif etmezse sadee normal undervolt ayarlarınınki aktif olursa buglanıyor ve ayarlar olmuş gibi görünse bile olmuyor. Lolde falan hala artofacy yiyyorum (oyunu bıraktım gerçi ama oynadığım zamanlar yiyyordum) onun dışında çok nadir yerim. Lolde de sadece rün dizerken arada bir.

Br kaç ufak taktik verebilirim. Undervolt en çok artifact yaşatan şey. Isınma sorunu yaşamıyorsa radeon ayarlarından global ayarlara girip voltaj ayarı yapabilir ve 1150 olan 3 değeri de 1200e çekebilir (bu dediğim undervolt yapmadığı halde artifact yaşıyorsa geçerli).
Msi afterburner ile kesinlikle ve kesinlikle yapmasın. Net şekilde eminim onunla abartı bi undervolt yapmasam bile çok daha fazla artifact yeniyor. Gerekirse bana ulaşsın discorddan falan radeon ayarları için profillerini düzenleyenilirim.
Eğer undervolt yapıyor ama etki etmiyorsa sebebi şu: global ayarlardan undervolttan sonra sol alttaki vram voltaj ayarını aktif etmezse sadee normal undervolt ayarlarınınki aktif olursa buglanıyor ve ayarlar olmuş gibi görünse bile olmuyor. Lolde falan hala artofacy yiyyorum (oyunu bıraktım gerçi ama oynadığım zamanlar yiyyordum) onun dışında çok nadir yerim. Lolde de sadece rün dizerken arada bir.
oeki senin yaşadığın artifact nasıl birşey bir görsel var mı?

Resmi yok bir ara videoya almıştım ama bulmam imkansız diyebilirim.
Kısaa: Yeşil ağırlıklı fakat diğer renklerin de bulunduğu, ekranın titrediği PC yüke girince ise kaybolan durum. Undervolt yaptığımda Alt Tab atınca da sık sık yaşarım.

Buradakilere benzer şeyler miydi?
Yoksa anti aliasing sorunu gibi köşelerin tırtıklı olması gibi bir şey miydi?

Buradakilere benzer şeyler miydi?
Yoksa anti aliasing sorunu gibi köşelerin tırtıklı olması gibi bir şey miydi?
Yok ordakileri de defalarca yaşadım onlar oyunu açarken pat diye pc yi kilitleyen türden. Yine undervoltluyken yaşanıyor. Bahsettiğim çözümler bunun için de geçerli. Benim sıklıkla yaşadığım belirli bir sürede bir yeşil ağırlıklı sanki kaleml çizilmiş çizgiler gibi görünen görüntü bozulmaları.

Merhaba hastanede kullanmakta olduğumuz USG cihazlarımda data hattından gelen artfact sorunumu bir türlü çözemedik.
CAT 7 kablo cektik vs. Yine olmadı.
Bununla alakalı çalışması olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı