Artık bir şeyler yapmalıyız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesela ne yeteneğin var?
Birçok programlama dilini biliyorum (inanmayacaklar umurumda değil, Assembly ile uğraşıyorum.), İngilizcem yaşıtlarıma göre çok iyi, matematiğim iyi ve pek ilgilenmesem de müzik alanında da yeteneğim var sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Python gibi basit diller öğreniyorlar onlar genelde. Ben daha düşük seviyeli dilleri öğreniyorum. Benim için sorun yok yani.
Tabii ki her yazılımcı aynı seviyede değil ama sanki başka meslek yokmuş gibi herkesin yazılımcılığa yönelmesini garip buluyorum. Ki yazılımcılık öyle yattığın yerden para kazandığın bir meslek de değil, kendi içerisinde bir sürü zorluğu var.

Ayrıca yazılımcı olmak isteyenlerin çoğu bilgisayarlara ya da teknolojiye meraklı olduğu için bu mesleği hedefliyor. Bence bir hobiyi ileride meslek olarak hedeflemeden önce iyi düşünmek gerekiyor. Ben bilgisayarla, teknolojiyle büyüdüm mesela. Ama meslek hedefimde ne bilgisayar ne de yazılım var.

Tabii ki her yazılımcı aynı seviyede değil ama sanki başka meslek yokmuş gibi herkesin yazılımcılığa yönelmesini garip buluyorum. Ki yazılımcılık öyle yattığın yerden para kazandığın bir meslek de değil, kendi içerisinde bir sürü zorluğu var.

Ayrıca yazılımcı olmak isteyenlerin çoğu bilgisayarlara ya da teknolojiye meraklı olduğu için bu mesleği hedefliyor. Bence bir hobiyi ileride meslek olarak hedeflemeden önce iyi düşünmek gerekiyor. Ben bilgisayarla, teknolojiyle büyüdüm mesela. Ama meslek hedefimde ne bilgisayar ne de yazılım var.
Zorlukları biliyorum. Kâr gütmediğim projelerimde bile tonla zorluk çekiyorum bazen. "Kanka yazılımcı oluyorsun hop günde yüz bin dolar" diyen tayfadan değilim.

Ne derseniz deyin, konu ortada. 1 ay sonra unutulacak bir konu. Kimse olumlu birşey söylemedi ona yanarım.
Olumlu bir şey mi var ki söyleyelim? Y ve X kuşağı geleceğimizi bitirdi ve bitirmeye devam ediyor. Bize de "ders çalışırsan geleceğin iyi olur" yalanını inandırmaya çalışıyorlar.

Hocam, kafası basmayan sisteme laf çakıyor. Bırakın artık lütfen, çalışır ve zeki olursanız en güzel mesleği kazanırsınız. Doktorluk mesela, işsiz bir doktor bulamazsınız.

Not: Bu devlet ve her sistemden nefret ediyorum!

Olumlu bir şey mi var ki söyleyelim? Y ve X kuşağı geleceğimizi bitirdi ve bitirmeye devam ediyor. Bize de "ders çalışırsan geleceğin iyi olur" yalanını inandırmaya çalışıyorlar.
Evet biliyorum ama benim bilmem veya senin bilmenin bir önemi yok.
Hocam, kafası basmayan sisteme laf çakıyor. Bırakın artık lütfen, çalışır ve zeki olursanız en güzel mesleği kazanırsınız. Doktorluk mesela, işsiz bir doktor bulamazsınız.

Not: Bu devlet ve her sistemden nefret ediyorum!
Evet kafamız basmıyor. Zeki olmaya çalışacağım, nasıl oluyorsa artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı