Artık oyun oynamak bile istemiyorum

Oyun oynamak bir istek ise tehlikelidir zaten. Bilgisayar oyunu boş zamanı geçirmek için vardır. Nitekim boş boş duvara bakmaktan daha eğlencelidir. Boş zamanlarınızda oyun oynarsanız keyif alabilirsiniz. Fakat bir sorumluluğunuz var iken oyun oynamaya çalışmak, sizde isteksizliğe yol açar çünkü bilinç altı her zaman bilir bunun yanlış olduğunu.

Oyunun içine giremediğimde bende aynı duruma düşüyorum. Yukarda arkadaşın dediği gibi bitirmek için oynama. Oyunun sana sunmuş olduğu imkanları değerlendir. Hikayesini iyi kavramaya çalış. Kararları verirken rastgele değil hikaye üzerinden oyununa göre karakterinle adapte olup cevaplandır. Her şeyden ötesi oyuna başlamadan önce ön incelemesini oku. Eğer hitap etmiyorsa boşuna indirdiğin için ilerde ''yahu bu oyunu da indirdim ama hiç sevmedim gitti 60 GB şimdi riske hiç gerek yok'' tarzı bir düşünceye girip tamamen soğuman (en azından bende öyle) olası. Her şeyden ötesi oyunun geçtiği evrene hakim ol.

Oyun oynamak bir istek ise tehlikelidir zaten. Bilgisayar oyunu boş zamanı geçirmek için vardır. Nitekim boş boş duvara bakmaktan daha eğlencelidir. Boş zamanlarınızda oyun oynarsanız keyif alabilirsiniz. Fakat bir sorumluluğunuz var iken oyun oynamaya çalışmak, sizde isteksizliğe yol açar çünkü bilinç altı her zaman bilir bunun yanlış olduğunu.
Bravo.

Kanka bu senin görüşün ama oyun oynamanın sen ne olduğunu hiç anlamamışsın. Oyun oynamak şu dar paranı unuttuğun hayatında kötü giden şeyleri en azından bir saat unutturan seni bu dünyada olan kötü şeylerden uzaklaştıran bir araçtır. Sen bunu kullanırsın ya da kullanmazsın senin bileceğin iş aynı zamanda bu yorumda senin ben bir şey diyemem herkesin görüşü farklıdır belki sen hayatında hiç üzülünce oyunu kaçış için kullanmamışsındır ama birçok kişi oyunları şu hayatın zorlaşınca seni bu zorluğu yenmen için güçlendiren bir arkadaş bir araç olarak görür oyun bazıları için sadece oyun değildir. Mesela benim de ahım şahım bir bilgisayarım yok ama ben bir yandan kodlama yaparken sıkılınca oyun ile enerjimi yeniden topluyorum her insan için oyun başkadır ve bu bağımlılık derecesine gelmediği sürece bir sorun teşkil etmez.

Kanka bu senin görüşün ama oyun oynamanın sen ne olduğunu hiç anlamamışsın. Oyun oynamak şu dar paranı unuttuğun hayatında kötü giden şeyleri en azından bir saat unutturan seni bu dünyada olan kötü şeylerden uzaklaştıran bir araçtır. Sen bunu kullanırsın ya da kullanmazsın senin bileceğin iş aynı zamanda bu yorumda senin ben bir şey diyemem herkesin görüşü farklıdır belki sen hayatında hiç üzülünce oyunu kaçış için kullanmamışsındır ama birçok kişi oyunları şu hayatın zorlaşınca seni bu zorluğu yenmen için güçlendiren bir arkadaş bir araç olarak görür oyun bazıları için sadece oyun değildir. Mesela benim de ahım şahım bir bilgisayarım yok ama ben bir yandan kodlama yaparken sıkılınca oyun ile enerjimi yeniden topluyorum her insan için oyun başkadır ve bu bağımlılık derecesine gelmediği sürece bir sorun teşkil etmez.
Selam dostum. Tabikide bende moralim bozuk olduğunda hiç bir şey yapmak istemediğim zamanlarda kafaya takmamak için oyun oynadığım anlar oldu. Ama bu çok istisna ve ciddi durumlardır. Türkiye gibi bir ülkede çoğunluğun fazlaca sorun yaşadığını biliyoruz. Her sorunumuzdan kaçmak için unutmak için veya rahatlamak için oyun oynuyacaksak bu sorunları ve dertleri nasıl çözeceğiz ? Ayrıca şunu belirtmek isterim ki yks süreci veya aile içinde kavga gibi durumlarda kimse bu zorlukları yenmek veya kendini güçlendirmek için gidip oyun oynamaz. Oyunlara çok yanlış bir şekilde bakıyorsun. Oyunlar sana sorunları unutturmaz veya seni dahada güçlendirmez. Sen oyunlardan bunu beklediğin için bir boşluğa düşmüş ve istediğini alamadığın için oyun isteğini kaybetmiş bir insansın. Ben ise oyunlara karşı isteğimi hiç bir zaman kaybetmedim. Çünkü ben bu hayatta sadece çalışmayı zevk ve amaç edindim. Oyunları ise artık çalışamıyacak kadar yorgun olduğum zamanda oluşan boşlukta kullandım ve hep işime yaradılar. O boş zamanı hızlı ve keyifli bir şekilde geçirmemi sağladılar. Ama bu demek olmuyor ki ben her sorunla karşılaştığımda o sorunu unutmak için veya o sorunu aşmak adına sözde güçlenmek için oyun oynuyacağım. Keşke oyunları bu kadar önemli kılmaya çalıştığımız kadar ders çalışmayı ve kitap okumayı önemli kılsaydık, benimseseydik. Sıkıcı hayat maratonuna renk katmak için deşarj olmak için arada 1 saat oynamak farklı, sorunlarla karşılaştığında onları aşmak veya aşmak için güç toplama amacı güdmek çok farklı. İkinci dediğin şey yani oyundan güddüğün şey oyun oynamak için bahane arıyan ve bu forumda dolaşan çocukları, gençleri etkileyip veya tetikleyip oyunlar ile hayatını mahfetmeye teşvik edebilir. Umarım birdaha ki konun "x saatten fazla kitap okuyamıyorum veya çalışamıyorum isteğim kayboldu bunu nasıl geri getirebilirim" gibi bir konu olur. Sevgiler.

Lan doğru. Doğru cevabı buldum. Ya bunu hiç düşünmedim ben. Sağol abi

Geri
Yukarı