Artık parayı yönetmelisiniz

Bunu dinle bırak milyonu, milyarder olursun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not defterimi çıkardım, masamı topladım ve aynanın karşısına geçtim. Kim olduğumu sorguluyorum, sahi amacım neydi? Şirketlerin altında bir ezik gibi çalışmak mı yoksa eziklerin sahibi olup şirket kurmak mı, çözememiştim?

Bir açıklık getirelim: İlk 10 zengin insan arasında hiç doktor, avukat veya bir meslek sahibi yok. Hepsi iş adamı ve kendi şirketleri var, girişimciler.
Bu ülkede çalışarak sadece geçinebilirsiniz. Yemek ye, fatura, ev ihtiyaçları derken hooop! Size kalan para yok.

Zengin insanlar para için çalışmaz çalıştırırlar.

Bir düşünün. Geleceğinizi aylık 10-15 bin TL'lik bir iş için yakacaksınız. Hep birikim yapacaksınız, bekleyeceksiniz. Ama bir girişimci olursanız tek seferde bir doktorun 10 yılda kazandığı parayı kazanma şansınız bile var. Tabii ilk önce biraz sermaye gerekiyor. Ekeceğiniz bir şey olmazsa, biçeceğiniz bir şey de olmaz. Kendi fikirlerinizin, hayallerinizin peşinden gidin, kendi işinizi kurun ve çalışmayın, çalıştırın.

Genç arkadaşlarım en kötü Instagram hesabı açıp onu işletin, hesabınızı büyütün, reklam falan alın. Hayat +10 saatini yorucu bir işte çalışıp ayda 10 bin TL almak için yakılmaz. Hem teknolojik bir işte bulunursanız en azından hayata da, insanlığa da katkınız olur, değil mi? Hayallerinizin peşinden gitmekten korkmayın çünkü şimdi başlamazsanız artık çok geç olur.

Parayı siz yönetin dostlar. ☺️
Geleceğinizi 15 bine satacaksınız kısmında güldüm.

Bunu dinle bırak milyonu, milyarder olursun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Önümde gördüğünüz bilgisayar bana 2 ayda bu kadar kazandırdı peki siz niye kazanamayasınız?

Zengin olup tavsiye versen neyse. Böyle yaparak sosyaldaki amd/nvidia/intel vb. fanboylarının iq seviyesinden bile daha az bir iqya sahipmiş gibi duruyorsun. 3 4 sene sonra bir şey başarıp insanlara bir şey katmak istersen ne güzel. Fakat buraya gelip kendin bile bu yolda henüz başarılılı olamamışken gidip 20 25k sabit maaş alan kitleye laf atıyorsan acıyorum sana :d

Not defterimi çıkardım, masamı topladım ve aynanın karşısına geçtim. Kim olduğumu sorguluyorum, sahi amacım neydi? Şirketlerin altında bir ezik gibi çalışmak mı yoksa eziklerin sahibi olup şirket kurmak mı, çözememiştim?
Eğitim görmek saçma dostum, nedir oyle 15 sene okumak ? Sonra işsiz kalacaksın zaten :D (!) En iyisi babanin verdigi harçlıkla çin'den kolye alip sat :D

Perşembe günü 30 dakikamı ayırıp yaptığım analizle cuma gün sonu, ekran başında olmadan dolar bazlı kazandığım parayı bırakayım da arkadaş düşünsün biraz.

Screenshot_2023-04-23-22-34-58-71_a068875e8d70110f8d1ec48729c67374.jpg

Kendinize gelin iş kurmak riskli. Girişimci ol risk al diyenler sizi ilk eleyecek olandır. %0.2 başarılı olur %99.8 eleniyor. %0.2 sıfırdan başlamıyor hazır sermaye ile başlıyor. Fakir gariban anadolu çocuğunun neyine kardeşim girişimci olmak. Motivasyon şeyleri izleyip ütopyalara uçmaya gerek yok. Realist olanlar kurtulacak.
Sen telefonunun bilgisayarının başında zaman öldürürken ben varsayıyorum sabahın köründe koli taşıyorsam, saatlerce test çözüyorsam, çarşaf çarşaf kağıtlar arasında gözlerim kanıyorsa kazandığım parayı kötüleyemezsin.

Konu sahibi haklı boşuna debelenmeyin, paranın dünyada en akışkan olduğu çağda yaşıyoruz. Günde insanlar milyarlar kaybediyor, ülkeler çöküyor, devasa şirketler birleşiyor. Sizse sadece bir izleyici olmaktan artık çıktınız, elinizin altında milyarları ciklet parası gibi kullanmanın mümkün olduğu bir alet var. Unutulmaması gereken tek şey: Her şeyin çabadan ibaret olduğu, çabalarsanız kazanırsınız, Bu kadar net. Öyle, Sigma gerizekalıların yazdığı gibi 1 yılda 2 yılda olacak bir şey değil bu. Disiplinli bir şekilde kazıyacaksınız, belki beş belki onlarca yıl. Ama bilin ki fırsat var, sadece onu kullanmayı bilmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı