Artık bunalıyorum

Hayatımda reel veya sanal fark etmez artık insanların hatalarını görüp düzeltmek istediğimde karşı tarafın bana afkırmasından bıktım. Bir de üste çıkmasını zaten anlamıyorum. İnsanları önemsemeyi bırakamıyorum. İyilik yapmak istiyorum çünkü içimden öyle geliyor ama yaptığıma yapıcağıma bin pişman ediyorlar. İntihar gibi bir şeyi asla düşünmem kimse o konuda merak etmesin. Öbür tarafı düşünen birisiyim. Ama artık insanlardan bunaldım artık bir yol gösterin bana bunaldım. Sırf bu yüzden derslerime bile odaklanamıyorum. Ki zaten üst üste geliyor her şey. Bilgisayar sürücü sorunu çıkarır kafayı yer.

İşlemci anakartı satmak isterim satılmaz. Yani var bir şey üstümde ama çözemedim. Şu an gerçekten çok karışık bir durumdayım. Ki bunları yazarken bile içimi dökmek için yazıyorum. Artık dayanacak takatim kalmadı. Bir yol gösterin bana. İnsanlar neden bu kadar düşüncesiz ve nankör. Bir hatası var ve bu onu uçurumdan aşağıya kadar götürecek bunu görüyorum ve doğru yola gelmesine yardım etmek istiyorum. Aksine o karşı taraf direk bana karşı geliyor sanane benden vesaire vesaire şeyler aklıma artık hiçbir şey gelmiyor. Artık sonlara doğru yazdıklarımdan hiçbir şey çıkaramıyorum. Ruhsal olarak değil daha çok insanlara takıyorum artık.

Ya ilk gördüğüm kişiye saracağım ya da kendi kendimi yiyeceğim. Artık hiçbir şeyi çözemiyorum. Belki şu ana kadar hep çözemiyorum anlamıyorum gibi kelimeleri tekrar edip duruyorum ama çok aşırı ciddiyim. Artık insanlardan bıktım. Kafam doldu hiçbir şey almıyor. Kendi isteğimle severek gittiğim bölümde bile başarılı değilim. Bildiğim şeyleri yapamaz oldum resmen. Lütfen yardımcı olun.
o insanlarla görüşme kendine odaklan rahatlarsın bende öyle yaptım

İnsanlarda ne tür hatalar görüyorsun?

Helal olmayan yoldan para kazanmak. En son yaşadığım olaydı bu. DC sunucunda bir arkadaş (yani ben öyle sandım) owo olsun hesap alma satma olsun vesaire insanları kazıklayarak veya normal şekilde fark etmez. Adam para kazanmaya kafayı takmış. Ama helalmi harammı bakmadan. Bende güzelce uyardım ve aldığım cevap. Helal olup olmaması s**mde değil ben parayı kazanıyor muyum kazanıyorum beni başkası ilgilendirmez. Sunucuda işlemci anakart ilanını paylaşır mısın dedim paylaştı başkası yok efendim niye o fiyattan koyuyorsun şu kadar para koyarım 0'ını aşarım diyor. Ula dingil 2500 TL ilan verdiğim zaman hiç takmadım bile şimdi son yazdığım fiyata bu şeyi söylüyor. Gerçekten anlamıyorum arkadaşın kafa yapısını. Belki bu söylediklerim burada ceza sebebi belki değil. Elimden geldiği kadar sansürlü anlatmaya çalıştım. Ama olan bu. Ki daha bu neli daha niceleri var ben unutmaya bıktım onlar yaşatmaya bıkmadı. Ki bu forumun modlarında az çekmedim. Gerçi onlarda kuralları uyguluyor onlara lafım yok. Hatta onların yaptığı haklıda. Onların sayesinde Türkçe bilgim arttı. Onlara ne kadar teşekkür etsem az zaten. Ama daha öğrenecekleri var orası ayrı konu. Neyse dizide sıkmayayım. Sonra malum inananlar gelir burada da bulur beni. İçimi dökeyim istedim sadece.

Helal olmayan yoldan para kazanmak. En son yaşadığım olaydı bu. DC sunucunda bir arkadaş (yani ben öyle sandım) owo olsun hesap alma satma olsun vesaire insanları kazıklayarak veya normal şekilde fark etmez. Adam para kazanmaya kafayı takmış. Ama helalmi harammı bakmadan. Bende güzelce uyardım ve aldığım cevap. Helal olup olmaması s**mde değil ben parayı kazanıyor muyum kazanıyorum beni başkası ilgilendirmez. Sunucuda işlemci anakart ilanını paylaşır mısın dedim paylaştı başkası yok efendim niye o fiyattan koyuyorsun şu kadar para koyarım 0'ını aşarım diyor. Ula dingil 2500 TL ilan verdiğim zaman hiç takmadım bile şimdi son yazdığım fiyata bu şeyi söylüyor. Gerçekten anlamıyorum arkadaşın kafa yapısını. Belki bu söylediklerim burada ceza sebebi belki değil. Elimden geldiği kadar sansürlü anlatmaya çalıştım. Ama olan bu. Ki daha bu neli daha niceleri var ben unutmaya bıktım onlar yaşatmaya bıkmadı. Ki bu forumun modlarında az çekmedim. Gerçi onlarda kuralları uyguluyor onlara lafım yok. Hatta onların yaptığı haklıda. Onların sayesinde Türkçe bilgim arttı. Onlara ne kadar teşekkür etsem az zaten. Ama daha öğrenecekleri var orası ayrı konu. Neyse dizide sıkmayayım. Sonra malum inananlar gelir burada da bulur beni. İçimi dökeyim istedim sadece.
İnsanlara yanlışlarını söyleyebilirsin ama onları bu yanlışlardan vaz geçiremezsin. Bunu kendileri istemeli.

Bir insana yanlışını anca baş başa kaldığında söyleyebilirsin. Aksi durumda başkaları huzurunda kendisini aşağılamış etmiş olursun.

Herkes kendi kusurları ile kendi başa çıkmak zorunda. Kusurunu kusur olarak görmeyene yardımcı olamazsın.

"Sanane" kelimesini kullanan insanlardan hayır gelmez. Onlar bir kere yozlaşmış düzelmesi neredeyse imkansızdır. İyilik yapmadan duramıyorsan bile kendine sınır koy, çok fazla iyilik, tolerans, komik hareketler seni zayıf gösterir.

Son 2 şey daha; sanane diyenlerin her açığını bulduğunda "sanane" de, belki yaptığı hatanın farkına varır.

Çocuk eğitemeyen insanlar çocuk sahibi olduğu sürece her şey sarpa sarmaya devam edecek. Çocuk yapacaksan ona insanlığı öğret, ama dışarısı kötü olduğu için yine başarısız olacaksın.

"Sanane" kelimesini kullanan insanlardan hayır gelmez. Onlar bir kere yozlaşmış düzelmesi neredeyse imkansızdır. İyilik yapmadan duramıyorsan bile kendine sınır koy, çok fazla iyilik, tolerans, komik hareketler seni zayıf gösterir.

Son 2 şey daha; sanane diyenlerin her açığını bulduğunda "sanane" de, belki yaptığı hatanın farkına varır.

Çocuk eğitemeyen insanlar çocuk sahibi olduğu sürece her şey sarpa sarmaya devam edecek. Çocuk yapacaksan ona insanlığı öğret, ama dışarısı kötü olduğu için yine başarısız olacaksın.

Bir de görseniz öyle pişkin pişkin cevaplar veriyorlar ki sinirlendiriyorlar adamı. Neyse dizide şişirdim böyle kusura bakmayın.

Yorumumu Bazı arkadaşlar alakasız olduğunu düşünebilir saygı duyarım şimdiden.

Üstat, o kadar uğraşıp anlatmasına karşın Hz Peygamber bile kendi amcasını yanlışından döndüremedi. Fakat umutsuzluğa kapılıp vazifesinden vazgeçmedi. Tamam sizin vazifeniz insanları doğruya yöneltmek değil ama anladığım kadarıyla fıtratınız doğruyu anlatmaz üzerine.

İnsanlar yanlış fıtrat üzerine yaratılmış olmasalar da Bazı insanların gözü ve kalbi kör olmuş oluyor ne yazık ki…

Siz doğruyu güzeli anlatmaya devam ediniz. Belki çığlığınızın yankısı ummadığınız bir tepeyi aşıyor başka insanlara yol gösteriyordur…

Yeni konular

Geri
Yukarı