Artık Ramazan ayının çok heyecanlı olmaması

Sormayın be hocam, insanlarda insanlık kaldı mı ki?

İslam dini birçok din gibi kardeşliği, dostluğu önemsiyor, öğütlüyor. Ramazan da barışın, yardımın ayı gibi bir şeydi.

Oruç tutmanın temel misyonu zor durumdakileri anmak, anlamak ve sabırlı olmayı öğrenmekmiş.

Huzurlu bir aydı, ortam harikaydı. Hepimiz hoşlanırdık. Fakat son günlerde ülkemizdeki ortam buna elverişli değil, büyüdük, koşullar yüzümüzdeki tatlı tebessümü alıp götürüyor...

Yanlış anlaşılmasın, dindar değilim. Hatta tam olarak Müslüman da değilim, bu ay sadece dinimizde değil, kültürümüzde de önemli.

rm4yh-jpg.8211

Biliyorsunuz Ramazan ayı geldi. Eskiden feci sevinirdik be bu bayramlara. Evlerden evlere giderdik biz. Çok heyecanlanırdım. Artık normal bir zamanmış gibi geliyor. O eski tat, o eski heyecan yok. Belki de artık büyüdük be....
Hala heyecanı var bence ama eskisi gibi yok. 2020 Ramazanı özledik.

Forumda dindar sağcı olarak tanınmak istemiyorum, Müslüman değilim.

Öyle olsun hocam, kimse kimsenin dinine karışamaz. Kendi fikrinizi belirtmekten çekinmeyin. Ayrıca yanıt vermemin sebebi ''dinimizde'' gibi ifadeler kullanıp Müslüman değilim demeniz garibime gitti. Tabii sizi sorgulamak bana düşmez, iyi geceler.

Eskiler mi güzeldi, eskiden mi güzeldi? :)
Eskiden güzeldi.

Uyumaya gidiyorum, hem okul hem sahur var. Normalde 23:30 gibi uyurdum. Ben sahurla çok şey yaşamadım. Sabah okul olunca mecbur erken uyuyor insan. Eskidende aynıydı, ama 2020 mükemmel güzeldi. Her şeyimi o yıl kazandım diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı