Artık Technopat'a giresim bile gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeş onla bu ne alaka ülkeden gidebilen düşünmeden gider şikayet etmez zaten. Ama sanki bu arkadaşın bu foruma girmesi zorunlulukmuş gibi konuşuyor.

Hiçbir şeyi eleştirmeyelim o zaman. Adam düşüncelerini söylemiş ki burayı daha güzel bir yere getirmeye çalışalım bu ve bunun gibi şeyleri eleştirmezsek fikirlerimizi söylemezsek çoğu yer çöplüğe dönüşür.

Hiçbir şeyi eleştirmeyelim o zaman. Adam düşüncelerini söylemiş ki burayı daha güzel bir yere getirmeye çalışalım bu ve bunun gibi şeyleri eleştirmezsek fikirlerimizi söylemezsek çoğu yer çöplüğe dönüşür.

Konu sahibinin söylediği kimse tartışmasın kimse kendi fikrini belirtmesin her şey kurallara göre harika olsun.

Forumda homofobi, transfobi, ırkçı söylemler, mizantropi, kadın düşmanlığı, özgürlük karşıtlığı ve daha birçok sayamadığım aklıma gelmeyen şey kol geziyor. Ve bunlara yönelik çok az çalışma görüyorum.

Özgürlük, kendi fikrine yakın fikirlerin olması mı yani? Bu fikirler benim de hoşuma gitmiyor fakat özgürlükten bahsedip bunların bu forumdan gitmesini istiyorsunuz.
Ya kendi fikrime karşıt aşırı fikirlerin olmasını istemiyorum diyeceksin ya da özgürlükten bahsetmeyeceksin.

Technopat Forum'da oldukça saygılı bir şekilde yıllarca mesaj yazdım, elimden geldiğince yardım etmeye, çözüm önerisi sunmaya, konulara dahil olmaya çalıştım. Çok fazla yardım aldığım bir forum oldu burası. Ama artık buraya girmek konulara göz gezdirmek bile istemiyorum ve sevdiğim bir forumun bu hale gelmesi beni üzüyor.

Forumda homofobi, transfobi, ırkçı söylemler, mizantropi, kadın düşmanlığı, özgürlük karşıtlığı ve daha birçok sayamadığım aklıma gelmeyen şey kol geziyor. Ve bunlara yönelik çok az çalışma görüyorum. Bunu bir şikayet olarak da algılayabilir algılamak isteyen. Amacım kötü değil ancak bunların nezih bir ortamda temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunlara yer verilmemesi gerektiği düşüncesindeyim. Kendi fikrimdir. Muhtemelen bu konunun altı kavga gürültü olacak yine.

Bu platform çok daha iyi bir yer olacakken bu şekilde bir ortama dönüşmesini görmek istemezdim.
Benim sayemde Hocam 😁👍

@Mert Atakann Attığın fotoğraf silinmiş galiba, göremedim. Cevabımı buradan veriyorum;

Bir kere benim yanıt verdiğim konuda konu sahibi haksızdı, çünkü sağlıkla ilgili açılan bu konuların kimseye zararı yok ve bu konuyu açan kişiler ayıplanmamalı. Ne zaman o tür bir konu görsem hemen gülücük atıyor buradaki herkes. Ayrıca ben konu sahibine ''Forumdan ayrıl'' gibi bir şey demedim, rahatsız olduğun konudan ayrıl dedim.

Bir kere benim yanıt verdiğim konuda konu sahibi haksızdı, çünkü sağlıkla ilgili açılan bu konuların kimseye zararı yok ve bu konuyu açan kişiler ayıplanmamalı. Ne zaman o tür bir konu görsem hemen gülücük atıyor buradaki herkes. Ayrıca ben konu sahibine ''Forumdan ayrıl'' gibi bir şey demedim, rahatsız olduğun konudan ayrıl dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı