Artık üretilmeyen işlemci alırken nelere dikkat edilmeli?

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Eski işlemcimin artık ömrünün dolduğunu düşündüğüm için yeni işlemciye geçiş yapacağım. Çok oyun takip eden birisi değilim hatta 2019 ve 2020 bandında çıkan oyunlardan sadece Bannerlord oynayacağım bile denebilir. Onun için işlemciye 1150 soket üzeriden devam edeceğim. i7 4770 almayı planlıyorum. Nelere dikkat etmeliyim, nereden almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinleri sağlam mı diye kontrol etmelisin. Bence eski bir işlemci olduğu için adamdan 30 gün garanti sözü isteyebilirsin. Eğer ilk aldığın zamanlarda işlemci sorunsuz çalışıyorsa bir şey olmaz. Nereden alacağın sana kalmış. Ayrıca i7 4770 işlemci hala gideri olan bir işlemcidir oyunlarda sorun yaşamazsın ama render muhabbetlerine girmemeni tavsiye ederim.

İşlemcilerin bozulma ihtimali çok düşüktür. O yüzden pek korkmana gerek yok. Nereden alacağın sana kalmış.
Anladım teşekkür ederim.
Pinleri sağlam mı diye kontrol etmelisin. Bence eski bir işlemci olduğu için adamdan 30 gün garanti sözü isteyebilirsin. Eğer ilk aldığın zamanlarda işlemci sorunsuz çalışıyorsa bir şey olmaz. Nereden alacağın sana kalmış. Ayrıca i7 4770 işlemci hala gideri olan bir işlemcidir oyunlarda sorun yaşamazsın ama render muhabbetlerine girmemeni tavsiye ederim.
Sadece dediğim gibi oyun oynuyorum. Arasıra video editlediğim oluyor tabii :D Ama öyle ciddi işler değil. Pinleri kontrol et demişsiniz fakat işlemi elden yapmam gerekli bu durumda. Teşekkür ederim.

Üzerinde Cinebench testi çalıştırıp, alması gereken puanı alıyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı