Aselsan, "Aselsan QATAR" markasını tescil ettirdi

Aselsan falan satılmıyor, algı operasyonları yapmayın ya da yapan sitelerin haberlerini buraya taşımayın.

Aselsan Qatar Aselsan'ın yeni bir markası ve merkezi Ankara. Patent kurumuna bu markanın ismini tecil ettirmiş. Apple Türkiye gibi, Amazon Türkiye gibi. Apple Türkiye'de bu isimi kullanarak Türkiye'ye mi satıldı mesela?

Ayrıca bilmeyenler için Aselsan'ın birçok ülkede ofisi ve markası var.

Trajikomik algı operasyonları vol bilmem kaç...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel algı oyunu. Bizim medyamıza da bu yakışırdı. Savunma sanayi hakkında adam akıllı haber ve analiz yapacak adam gibi bir medya yok. Ya yandaş yandaş göğe çıkarır ya da 100 senelik düşman gibi yerin dibine gömer.

@Jira nın bahsettiği gibi olay, ASLSAN'ın Katar'da bir ofis açması ya da Katar'daki operasyonlarını daha sağlam bir zemine oturtmasından ibaret.

Aynı şey Lockheed Martin, Northop Grunnman, BAE Systems gibi şirketler tarafından da yapılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ASELSAN için geçenlerde de 10 Milyon Dolar'a satıldı falan tarzı haberler çıkmıştı. Bunu demem lazım ancak ne yazık ki Türk medyasının Türk Sanayi ve Savunma kuruluşları hakkında yaptığı haberleri okurken şüphe ile yaklaşmak gerek.

Twitter'da daha doğru ve şeffaf bilgi sağlayan uzmanlar ve sektörden isimler var. Savunma sanayine ilginiz varsa onları takip edebilirsiniz.

20 yılda bir ülke nasıl mahvedilir, canlı canlı yıllar boyu izledik.

Savunma sanayinden zerre anlamıyorsun, değil mi?

ASELSAN'In satıldığı falan yok. Bunun yanında ASELSAN sadece son 20 senede değil, kurulduğu seneden beri hızla gelişen ve büyüyen bir şirketimizdir.

Anında Edit: Katar şubesi için başvurulduğunu söyleyenler var, bilmiyorum doğrudur belki. Ben haberi görünce paylaşmak istedim.

Bilmiyorum doğrudur diye bir şey yok:

Kaynak doğru mu? Doğru değilse komik, doğruysa çok daha komik. :D :D
Hulusi Akar Bey cevaplarsa tekrar bir sorgularız. Hoş "satıyoruz" demesini de beklemiyorum.

Savunma sanayinden zerre anlamıyorsun, değil mi?

ASELSAN'in satıldığı falan yok. Bunun yanında ASELSAN sadece son 20 senede değil, kurulduğu seneden beri hızla gelişen ve büyüyen bir şirketimizdir.

Adam ASELSAN'in içinden geçtiler demiyor ki ülkenin içinden geçtiler diyor ki haklı da.

20 yılda bir ülke nasıl mahvedilir, canlı canlı yıllar boyu izledik.

Hulusi Akar Bey cevaplarsa tekrar bir sorgularız. Hoş "satıyoruz" demesini de beklemiyorum.

Bir şeyin satıldığı yok. Yahu ASELSAN satılacak olsa, hadi diyelim, Çin ya da ABD Araplar'a bırakır mı sizce? :)

Ayrıca bağlı olduğu kişi Hulusi Akar değil, SSB Başkanı İsmail Demir.

Geri
Yukarı