Aselsan, "Aselsan QATAR" markasını tescil ettirdi

Her insanın kırmızı çizgisi vardır. @SideWinder Hocamın kırmızı çizgisi Savunma Sanayi. 😃

Daha dün Teknopark İstanbul'daydım. İçerde bulunan yüzlerce girişimciyi, dönen projeleri, hangarlarda geliştirilen ürünleri görseydiniz, emin olun savunma sanayi noktasında neden bu kadar sert davrandığımı anlardınız.

Savunma sanayi noktasında özellikle Twitter'da güzel ve şeffaf, objektif analizler yapan ve sektörün içinden olan güzel insanlar var.

Ne yazık ki medyanın savunma sanayine yaklaşımı, ekonominin tartışıldığı programlara ekonomistler dışında herkesi çıkartmalarına benziyor.

Daha dün Teknopark İstanbul'daydım. İçerde bulunan yüzlerce girişimciyi, dönen projeleri, hangarlarda geliştirilen ürünleri görseydiniz, emin olun savunma sanayi noktasında neden bu kadar sert davrandığımı anlardınız.

Savunma sanayi noktasında özellikle Twitter'da güzel ve şeffaf, objektif analizler yapan ve sektörün içinden olan güzel insanlar var.

Ne yazık ki medyanın savunma sanayine yaklaşımı, ekonominin tartışıldığı programlara ekonomistler dışında herkesi çıkartmalarına benziyor.
Hükümetin algısı ve Savunma Sanayi projelerinin halka güzel lanse edilmemesi yüzünden olduğunu düşünüyorum. İnsanlara Savunma Sanayi deyince akıllarına: IHA, SIHA ve Erdoğan'ın duyurduğu bazı isimler geliyor. İnsanların bu konuda pek bilgileri yok o yüzden ciddiye almıyorlar. Reklam yapılmalı fakat doğru reklam yapılmalı. Reklam kötü yapıldığı taktirde Savunma Sanayi mühendislerinin yaptığı projeler değer görmüyor. Ekonomik durumdan bahsetmiyorum bile, karnını doyuramayan insanlar ne yapsın Savunma Sanayiyi veya Teknolojiyi.

Bir şeyin satıldığı yok. Yahu ASELSAN satılacak olsa, hadi diyelim, Çin ya da ABD Araplar'a bırakır mı sizce? :)

Ayrıca bağlı olduğu kişi Hulusi Akar değil, SSB Başkanı İsmail Demir.
İbrahim Bey, ben sizi hedef almadım. Lütfen forum içerisinde çok vatanperver bir kişiliğiniz varsa dövizin artışından dolaylı şekilde etkilenen teknoloji liderlerini-yöneticilerini suskunlukları konusunda eleştirin. Yukarıda "algı var" diyerek herkese cevap veriyorsunuz. Tam Katar ile ikili ilişkiler tuhaf bir şekilde ivme kazanmışken insanları "algı yapıyorsunuz" minvalinde eleştirmek tam da bu siyasi aktörlerin ruh haline eşdeğerdir.

Bu olaylar olmuşken ve Mahmut Tanal durum hakkında sorusunu da TBMM'de Hulusi Akar'a soruyor. Hulusi Akar kim? Milli Savunma Bakanı. Böyle "o isim değil, bu isim" diyerek hedef değiştirmeye de çalışmayın. Konu TBMM'de ele alınmış. Hükümetin TBMM nezdinde bu konuda en önde yetkilisi de Hulusi Akar'dır.

Hoş siz buna da algı dersiniz.

Yerli milli diye övündükleri bir silah sanayisi vardı onu da sattılar demek ki :D Bölemeyeceksiniz bizi! Boyunduruk vuramayacaksınız! Ezanları susturamayacaksınız! Hey yavrum hey :D

Bu T3 Vakfı ve savunma sanayimizde ki firmalar üzerinden yalan haber yapanlar tazminat ödemekten yemin ediyorum yorulmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı