Asgari ücrete meslek icra etmek vs İyi maaşlı bir işçi olmak

İstanbul da adı sayılır bir firmada çalışan olarak şunu diyebilirim, adı sayılır şartları iyi bir yerde çalışmayacaksan işçinin işi çok zor İstanbul'da. Resmen yaşam enerjini emerler. Kendi işin için ise bazı ekstralar lazım, maddi manevi. Tabi ki diğer bir kriter kazancın olacak, herkese yetecek tutar bir değil bu şartlarda, bana şu kadar yeter diyorsan kendi işini icra edebilirsin. Çok zor bir soru aslında, birazda işlerin içeriğini ve maaşlarını açman gerekli bize.

İstanbul ve çevresi bence gereksiz fazla kalabalık.Asgari ücret ile istanbulda yaşamal survivordan daha zor.İzmir bana göre yaşanılacak en iyi şehirlerden.Aydın ve çevreside güzeldir.

Risk alacaksan kendi işin derim. Yükselme olanağın var. İyi maaşlı işçinin çıkabileceği seviye sınırlıdır.
3 sene önce benim bir arkadaş çevre mühendisliği işinden istifa etti paletçi oldu. Şimdi mercedesle takılıyor. Çevre mühendisi olarak kalsa maaşlı çalışan olarak yani en fazla yumurta kasa toyota corollası olurdu.

Asgari ücret ve İstanbul kelimelerini aynı cümlede görünce bile borç mesajı alıyorum.

İstanbul'da en ucuz kiralık ev 6000 TL'den başlıyor kadıköy, Üsküdar gibi yerlerde rahat 50.000 TL'yi buluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı