Asgari ücretle bilgisayar alınır mı?

despotr

Centipat
Arkadaşlar yeni bir işe girdim şehir dışında ve evimde değilim. Yeni bir PC almak istiyorum. Aslında bu konu biraz samimiyet istiyor yani sizin fikirlerinizi almak istiyorum. 10k civarı taksitli 3050'li bir sistem almak istiyorum. Korktuğum nokta şu PC'yi aldıktan sonra işten çıkarılma durumu. Yani erken davranmak istemiyorum ama vakitte geçmiyor. Her yorumunuzu dikkate alacağım.

1-2 ay çalış. İşinin düzeni oturunca fark edersin çıkarılıp çıkarılmayacağını. Bu 1-2 aylık sürede de 2K kenara atabilirsen 4K biriktirmiş olursun. 6K ödemen gerekir ki bunu da taksitle 3 ayda ödersin.

İhtimal her zaman var. Elimdeki bilgisayarı ben zor şartlarda çalışıp lanet okuyacağın yerde çalışarak almıştım. Borç olmasa direkt çıkardım işten. Sizin giderleriniz falan da olacaksa hesaplarınız muhtemelen tutmayacak. Üzgünüm.

Arkadaşlar yeni bir işe girdim şehir dışında ve evimde değilim. Yeni bir PC almak istiyorum. Aslında bu konu biraz samimiyet istiyor yani sizin fikirlerinizi almak istiyorum. 10k civarı taksitli 3050'li bir sistem almak istiyorum. Korktuğum nokta şu PC'yi aldıktan sonra işten çıkarılma durumu. Yani erken davranmak istemiyorum ama vakitte geçmiyor. Her yorumunuzu dikkate alacağım.
Parça parça alırsan senin için daha iyi olabilir, pahalı parçaları taksitle alırsın.

Dostum bende çıkarılma durumuna karşı paranı biriktir öyle al riske atma. Örneğin birkaç ay iyi gider sonra işler kötü gitmeye başlar çıkarılırsın kötü olur.

10K’ya 3050’li sistem bulmanız zor gibi hocam, 1660’lılar en son 8-9K idi.

Bence işten çıkarılma riskiniz varsa bu işe hiç girmeyin, birkaç ay bekleyip öyle alabilirsiniz.

Hocam parça parça almak daha pahalıya denk gelmez mi? Hazır sistemler azda olsa parça parça toplamaktan daha ucuz oluyor.
Kredi kartı faizi falan olur ya. Mesela burdaki indirim köşesinde mesela 16GB bellek buldu çok ucuza alacak. İşte anakartı ucuza buldu alacak, indirim kovalayıp parça parça alması. Hem işten oluşacak riski azaltır, hemde biraz daha ucuza gelme şansı olabilir.

Geri
Yukarı