Asgari ücretli bir çalışan olsanız bilgisayara kaç para verirsiniz?

rollitmate

Decapat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi aile evinde ayda 5500 liraya çalışıyor olsaydınız bilgisayar alır mıydınız? Alırsanız kaç paranızı verirdiniz?

Asgari ücret alan biri için 12K TL hiç ortalama değil dostum 🙂
Her ay ortalama 1K kalırsa elimde 1 yılda toplayabilirim. Fakat o alacağım sistemin fiyatı yükselir mi alçalır mı bilemem.

Tabii bu ne kadar gerçekçidir bilemiyorum. En kötü ev bile 2K kira istiyor. Yemesi içmesi falan var.

Şahsen aile evinde de olsa illa ki diğer aile üyelerine de parasal olarak yardım etmen gerekebilir. Ayrıca bilgisayar ihtiyacın olsaydı her ay düzenli şekilde 1000-1250₺ gibi bir para ayırabilirsin. Ama ekonomi şartları gereği herşeyin de pahalı olması gereği para biriktirmek çok zor, biriktirsen de alman uzun sürer.

Son düzenleme:
Şahsen aile evinde de olsa illaki diğer aile üyelerine de parasal olarak yardım etmen gerekebilir. Ayrıca bilgisayar ihtiyacım olsaydı her ay düzenli şekilde 1000-1250₺ gibi bir para ayırabilirdim. Ama ekonomi şartları gereği her şeyin de pahalı olması gereği para biriktirmek çok zor, biriktirsen de alman uzun sürer.

Ailenin durumuna bağlı. Kendi isteğinle çalışıyosundur belki de. Ailen ortalama bir aileyse para yardımına gerek olacağını sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı