Aşı koruyorsa bu dayatma neden?

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Merhaba. Kadir has üniversitesi aşı olmayanları kampüse almayacakmış. Büyük birçoğunlukta helal olsun, olması gereken bu gibi cevaplar yazmış. Benim anlamadığım durum şu:

Neden aşı oluyoruz? Virüsten korunmak için değil mi? O halde aşı olmayanlara neden bir dayatma durumu var, insanlar neden aşı olmayanlara kızıyor? Canını seven aşı olur, aşı olmayan da hastaneye düşme riskiyle karşı karşıya kalır. Bu durumda aşı olanlar neden olmayanlarla arasına mesafe koymaya, engel çıkarmaya çalışıyor? Yoksa oldukları aşıya güvenmiyorlar mı? Bir diğer deyişle aşı olmamızın ne manası var o zaman?

Pandeminin bitmesi için büyük çoğunluğun aşılanması gerek, bahsettiğim şey aşı olanların olmayanları eleştirmesi. Ölecek, hastaneye düşecek olan onlar.

Aslında mantık olarak aşı virüsten korumuyor. Bunu doktorlarda açıkladı. Sadece hafif atlatmanı sağlıyor.
Biontech aşısının kalp iltihabı yaptığı doğrulandı mesela. İsrail de bu nedenle hayatını kaybedenler çok var. Mrna yeni bir teknoloji herkesin güvenmemesi gayet normal.

Merhaba. Kadir has üniversitesi aşı olmayanları kampüse almayacakmış. Büyük birçoğunlukta helal olsun, olması gereken bu gibi cevaplar yazmış. Benim anlamadığım durum şu:

Neden aşı oluyoruz? Virüsten korunmak için değil mi? O halde aşı olmayanlara neden bir dayatma durumu var, insanlar neden aşı olmayanlara kızıyor? Canını seven aşı olur, aşı olmayan da hastaneye düşme riskiyle karşı karşıya kalır. Bu durumda aşı olanlar neden olmayanlarla arasına mesafe koymaya, engel çıkarmaya çalışıyor? Yoksa oldukları aşıya güvenmiyorlar mı? Bir diğer deyişle aşı olmamızın ne manası var o zaman?

Pandeminin bitmesi için büyük çoğunluğun aşılanması gerek, bahsettiğim şey aşı olanların olmayanları eleştirmesi. Ölecek, hastaneye düşecek olan onlar.
Aşı sadece belirli bir oranda koruyor. Hala yakalanma oranı var. Bunun için maske takıyoruz. Zaten aşı para ile de olmuyor. Sadece gidip komplo teorilerine inanıp insanların hayatını tehlikeye atmaya gerek yok.
Ayrıca beni tehlikeye atma ve diğer insanları tehlikeye atma hakkı yok.

Aşıyı dayatmıyorlar ki. Sadece aşı yaptırın diye söylüyorlar birazcık sözlü baskı uyguluyorlar. Kimse sizi kolunuzdan tutup zorla aşıya götürmüyor.
Ben zaten oldum?
Aşı sadece belirli bir oranda koruyor. Hala yakalanma oranı var. Bunun için maske takıyoruz. Zaten aşı para ile de olmuyor. Sadece gidip komplo teorilerine inanıp insanların hayatını tehlikeye atmaya gerek yok.

Ayrıca beni tehlikeye atma ve diğer insanları tehlikeye atma hakkı yok.
Aşıyı neden olduk o halde? Sorduğum şey bu. Madem korumayacak neden oldum?

Şimdi ben aşı oldum diyelim korunuyorum.

Ama adam aşı olmadı virüsü yedi ve virüs 1 yıl sonra mutasyona uğradı bana bulaşınca da olduğum aşı maşı etki etmiyor.

Sonuç ne oldu farklı bir varyant daha ortaya çıktı ve insanlık yine tehlikede.

Yeni konular

Geri
Yukarı