Aşı koruyorsa bu dayatma neden?

Bu durumda senin, toplumun çok büyük kısmı umarım aşılanır da önümüzdeki yıla kadar hastalanıp kurtulsam bile hayatımın geri kalanında kalıcı akciğer sorunum olmaz diye dua etmen gerekiyor. :D
Hocam bence 1 yıla kalmaz 18 yaş altı da yavaş yavaş aşılanmaya başlar. Yoksa dediğinizi uygularım :D tabii zaten çok hafif geçirmiştim geçen yıl. Babam çok ağır geçirmişti. Doktor "eğer sigara içseydi direkt ölürdü, çok daha az kurtulma şansı olurdu" diye demişti bize.
sigara içmeyin

Hocam bence 1 yıla kalmaz 18 yaş altı da yavaş yavaş aşılanmaya başlar. Yoksa dediğinizi uygularım :D tabii zaten çok hafif geçirmiştim geçen yıl. Babam çok ağır geçirmişti. Doktor "eğer sigara içseydi direkt ölürdü, çok daha az kurtulma şansı olurdu" diye demişti bize.
sigara içmeyin
Çocukların virüse yakalanma oranı düşük diye biliyorum. Gençlerin de bağışıklık sistemi yüksektir. Zaten çocuklara sıra gelirse çoğu aile yaptırmaz. Umarım çocuklara sıra gelmeden virüs biter.

Çıkabilir :) . Lebalep kongrelerde ki aşısız kişileri eleştirmeyip. Aşı olmak istemeyenleri eleştirmek de ayrı bir zihniyet...

İstediğimi eleştiririm senin o kafan anlamaz demek istediğimi benim. Bu kafa ile devam et sanal mecra dışında ters birine denk gelirsin uçarsın bu dünyadan.

Bence aşı sırası gelip de olmayanları avm, sinema, üniversite, okul, oteller, mağazalar, toplu taşıma, otobüsler vs. gibi hiç bir kapalı alana sokmamaları lazım. Tek girebilecekleri kapalı alan kendi evleri olsun. Çünkü herkes aşılanmadan bu salgın bitmeyecek. Sürekli mutasyona uğrayacak. Bir de sen aşı olmazsın bünyen sağlamdır hastalığı taşırsın anlamazsın ve belki yeni doz aşı vakti yaklaşmış, antikoru azalmış yaşlı bir insana bulaştırır hasta edersin bunu da düşünmek lazım.

Hocam eğer yasaklamalar veya kısıtlamalar gelecekse o zaman aşı olmayı düşünüyorum. Bugüne kadar bu "hastalıkla" hiçbir işim olmadığı için aşı hakkında hiçbir şeye bakmıyordum, ta ki kısıtlamaların geleceği dedikodularını öğrenene kadar...

Bence aşı sırası gelip de olmayanları avm, sinema, üniversite, okul, oteller, mağazalar, toplu taşıma, otobüsler vs. gibi hiç bir kapalı alana sokmamaları lazım. Tek girebilecekleri kapalı alan kendi evleri olsun. Çünkü herkes aşılanmadan bu salgın bitmeyecek. Sürekli mutasyona uğrayacak. Bir de sen aşı olmazsın bünyen sağlamdır hastalığı taşırsın anlamazsın ve belki yeni doz aşı vakti yaklaşmış, antikoru azalmış yaşlı bir insana bulaştırır hasta edersin bunu da düşünmek lazım.
Demokratik toplumlarda bunu yapamayız.

Geri
Yukarı