Aşı koruyorsa bu dayatma neden?

Gayet olur. Corona aşısını özgürlüğe bırakırsak işimiz iş. Veba salgınına döner ortalık.
Özgürlük var özgürlük. Zaten şu an belirli kısıtlamalar yapılıyor. İnsanlar aşı olmadan ya da pcr testi yapmadan yurtdışına çıkamıyor. Önemli olan dayatma değil medya yoluyla ikna etme.

Özgürlük var özgürlük. Zaten şu an belirli kısıtlamalar yapılıyor. İnsanlar aşı olmadan ya da pcr testi yapmadan yurtdışına çıkamıyor. Önemli olan dayatma değil medya yoluyla ikna etme.
Veba aşısı bulundu millet koşa koşa yaptırdı. Yaptırmam diyenler vebadan öldü zaten.

Virüsler yayıldıkça evrimleşmeye meyillidirler. Aşı olmadığınız zaman virüs sizin içinizde ve yaydığınız kişilerde mutasyona uğrayacak ve gelişecekler. Kısaca aşısızlar hem kendileri, hem diğer aşısız kişiler hemde aşılılar için tehdittir. Sadece aşısızlar değil aşılılar da bu sefer gelişen hastalık yüzünden hastalanmaya ve ölmeye başlayacak. Herkes aşılanmadığı sürece hastalığın yok edilmesi mümkün değil.

Aşı kurtarmıyor sadece daha hafif geçiriyorsun hastalığı. Bu bilgiyi kim yaydı acaba?
Aşının tek amacı size virüsü öldürmek için gereken silahı vermektir. Aşı olmadan da bu silah üretilebilir ancak o zamana kadar virüs çoktan vücüdunuzda bağımsızlığını ilan etmiştir. Her şey bitmiş ve ölmüş olursunuz.
Ama bu da bir kişisel seçim. Kimse aşı olmak zorunda değil, kimse de ol diye zorlayamaz.
Katil olmak kişisel bir seçim. Herkes birbirini öldürmede özgür. Kimse karışamaz.
Eğer -sanmıyorum da- öyleyse hastalık değil biyosilah olur.
Biyosilah olması falan önemli değil. Önce canını kurtar, sonra ne olduğu hakkında tartışırsın.

Katil olmak kişisel bir seçim. Herkes birbirini öldürmede özgür. Kimse karışamaz.
Eğer aşı olmamak adam öldürmeye kastetmekse yargı makamları gereğini yapar. Gereksiz benzetmeler yapmaya gerek yok.
Biyosilah olması falan önemli değil. Önce canını kurtar, sonra ne olduğu hakkında tartışırsın.
Kurtardım zaten, 1 günde atlattığım bir hastalıktan korkmama gerek yok.

Kurtardım zaten, 1 günde atlattığım bir hastalıktan korkmama gerek yok.
Aşı olmayan sayısı hala çok daha fazla. Çok daha gelişmiş varyantlarını da vücudunuza alacaksınız. Bu sefer sizi entübe etseler de, plazma tedavisi de uygulasalar da kurtulamayabilirsiniz. Siz ölmeseniz bile ailenizden birinin canı yanar.

Geri
Yukarı