Aşı oldum

Senin kararların başkasını etkiliyor. Hayatın çoğu yerinde böyle. Borsa da, yatırımlar da, virüslerde vb. yerlerde. Senin kararım, benim kararım yok. Toplum kararı var.

Aşı karşıtı olan kişilerin elinde bir tane bile bir kanıt yok zaten. Aşı olup ölme ihtimaliniz çok düşük. Aşı %100 bir çözüm olmasa dahi şu anda en etkili çözüm. Grip salgınlarında insanlar ne kadar dikkat ediyorsa aşı olduktan sonra da o kadar dikkat edeceğiz. Aşı olduktan sonra virüsün gripten bir farkı kalmıyor.

Sinovac kalkmış olması gerekiyor. Kol ağrısı çok yaygın bir yan etki. Aşı olduğunuz için ben teşekkür ederim.

Sinovac geleneksel bir aşı olduğu için mutasyonlar karşısında etkisi azalır. Bu yüzden devlet BioNTech aşı vurdurmak istiyor. Bundan dolayı 3.doz aşı diye bir şey var ve 3.doz aşılar BioNTech olarak yapılıyor. İlk başlarda BioNTech aşı tam olarak sağlanamadı, devlet de boş durmak yerine Sinovac aşı yaptı ama onlarda bir mutasyonda etkisinin azalacağını biliyorlardı ve önlem olarak 3.doz aşıyı aldılar.

BioNTech aşısı daha sağlıklı yani koruma bakımından. Onlarda bir şey biliyor ki söylüyor.

Ben Sinovac oldum. Randevu da Sinovac seçtim dedim kimse sesini çıkaramadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…