Aşı oldum

Ben ilk dozu olmuştum. İkinci dozumu da yakın gelecekte olacağım. Söylenen kötü belirtileri henüz yaşamadım. Bu aşı işinin bence en kötü yanı ülkeler arası ticaret ve rekabete dönüşmüş olması. Tercihlerimiz bile etkiliyor bundan sonraki yapacaklarımızı.

O zaman dünyadaki tüm virüslerin tek tek aşılarını olmalıyım ki kimseye bir şey bulaştırmayayım. Çok düz düşünüyorsunuz.

Aşı olanlara virüs bulaşmayacak zaten, aşı olmayanlar da buna razı olduğu için aşı olmuyor. Ortada bir sorun yok.
Ne alaka %100 koruma sağlamıyor aşılar. Ayrıca senin gibiler yüzünden vaka sayıları yükseliyor.

O zaman dünyadaki tüm virüslerin tek tek aşılarını olmalıyım ki kimseye bir şey bulaştırmayayım. Çok düz düşünüyorsunuz.

Aşı olanlara virüs bulaşmayacak zaten, aşı olmayanlar da buna razı olduğu için aşı olmuyor. Ortada bir sorun yok.

Ortada sorun var belki de aşı sırası gelmemiş ama aşı olmak isteyen birine bulaştıracaksın belki de çocuk olacak ve senin yüzünden ölecek.

"Aşı nedir?" bunu bir araştırın. Aşı olan kişilere de virüs bulaşabilir lakin daha hafif (bir grip gibi) atlatırlar. Çünkü bağışıklık sistemi o virüse karşı dayanıklılık ve mücadele kazanmıştır.

Daha "Aşı nedir?" bilmezken aşı karşıtı olmanız çok gülünç.

Ben kendimi bugüne kadar korudum ve koruyabiliyorum. Güvenmediğim yetkililerce, hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım bir aşıyı vurulmak zorunda değilim ve sırf bunu istemiyorum diye belirli yerlerden dışlanmam kabul edilemez. 3-5 tane tanımadığım mesleğini nasıl elde etmiş bilmediğim araştırmacı olarak görülen kişi veya kişilerin önerisini kabul etmek zorunda değilim. İlacın ne kadar etki yaratacağı ve ne tür kesin yan etkileri olabileceği, kesin olarak güvenilir kişiler tarafından garanti edilerek sunulmadıkça ise hiç zorunda değilim.
Hocam sadece merakımdan soruyorum: Sizin için güvenilir kaynaklar ve güvenilir kişiler kimdir?

Hocam sadece merakımdan soruyorum: Sizin için güvenilir kaynaklar ve güvenilir kişiler kimdir?
DSÖ'nün onayladığı aşıya bile güvenmiyorlar. Adamlar dünyanın en iyi doktorlarından ve bilim adamlarından oluşuyor. Bunlar sanırım aşıyı rastgele bir doktor evinin arka bahçesinde buldu sanıyorlar. :D

Pandeminin içinde milyonlarca hastayla çalışmış ve aşı ekibinde de bulunmuş bir sağlıkçı olarak konuyu okurken kahkaha atıyorum. Özellikle aragorn nickli arkadaş bitirdi beni 😂😂

Pandeminin içinde milyonlarca hastayla çalışmış ve aşı ekibinde de bulunmuş bir sağlıkçı olarak konuyu okurken kahkaha atıyorum. Özellikle aragorn nickli arkadaş bitirdi beni 😂😂
Öyle demeyin hocam, aşı karşıtlarının hepsi birer profesör. :D Adamlar kendileri dünyanın en iyi bilim adamları ve doktorlarıyla eş görüyorlar, kafayı yememek elde değil. Hiçbirinin elinde de ne bir makale var ne bir kanıt.

"Aşı nedir?" bunu bir araştırın. Aşı olan kişilere de virüs bulaşabilir lakin daha hafif (bir grip gibi) atlatırlar. Çünkü bağışıklık sistemi o virüse karşı dayanıklılık ve mücadele kazanmıştır.
Ben de bundan bahsetmeye çalıştım arkadaşa ama anlamamıştır muhtemelen. Aşı virüsü önlemez biliyorum. Aşı virüsün zayıflatılarak vücude enjekte edilmiş hali falan filan hepsini okudum. Ben de bunu demek istiyorum işte. Aşı olana da virüs bulaşma ihtimali var. Tıpkı 1 kez enfekte olanın bir daha olabileceği gibi. O yüzden aşı %100 oranlı bir çözüm değildir. Yasal olarak da insanların normal hayatta zaten yapabildiği şeyleri aşı olmaması yüzünden yasaklayamazsınız. Aşı karşıtı kesinlikle değilim muhtemelen olacağım bunu da söyleyeyim. Düzenli olarak aşı olmaya da özen gösteririm ancak aşı olmadığı için bir insanın yapabildiklerini elinden alarak aşı ol demek doğru bir davranış değil. Bunu doğru kabul edenlerle tartışıyorum sabahtan beri ve beni aşı karşıtı yapacaklar bu sayede kendilerini haklı çıkaracaklar galiba ona uğraşıyorlar

Kısaca bu bir teşvik değil, zorlama.

Geri
Yukarı