Aşık mı oldum?

Phoenix_08

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bu konuyu burada sizlere sormak istedim. Sınıfımda bir kız var ve nedense onu ilk gördüğümden beri hep garip şeyler hissettim. Yanımdan geçtiğinde veya onunla konuşurken ya da onun adını söylerken hep kalp atış hızım falan artıyor. Bir de utanıyorum ona bir şeyler sorarken. Yolda eve giderken onun evinin önünden geçerken onun evine bakamıyorum. Normalde böyle şeylerle uğraşmayan ve umursamayan birisiyim ama böyle saçma şeyleri neden hissettiğimi ve yaptığımı anlamıyorum. Bir de kızları nedense çok savunan bir kişiyim. Eskiden kızlarla erkekler arasında kavga çıkmıştı ve kızları korumak için en yakın arkadaşıma yumruk atmıştım. Yani neden diğer erkekler gibi değil de böyle şeyler yapıyorum ve yaşıyorum anlamıyorum. Bu arada o kıza doğru düzgün bile bakamıyorum ve hareketlerime hep dikkat ediyorum. Yani yanlış hareket yaparsam yanlış anlar mı falan diye.

Herkese merhaba. Bu konuyu burada sizlere sormak istedim. Sınıfımda bir kız var ve nedense onu ilk gördüğümden beri hep garip şeyler hissettim. Yanımdan geçtiğinde veya onunla konuşurken ya da onun adını söylerken hep kalp atış hızım falan artıyor. Bir de utanıyorum ona bir şeyler sorarken. Yolda eve giderken onun evinin önünden geçerken onun evine bakamıyorum. Normalde böyle şeylerle uğraşmayan ve umursamayan birisiyim ama böyle saçma şeyleri neden hissettiğimi ve yaptığımı anlamıyorum. Bir de kızları nedense çok savunan bir kişiyim. Eskiden kızlarla erkekler arasında kavga çıkmıştı ve kızları korumak için en yakın arkadaşıma yumruk atmıştım. Yani neden diğer erkekler gibi değil de böyle şeyler yapıyorum ve yaşıyorum anlamıyorum. Bu arada o kıza doğru düzgün bile bakamıyorum ve hareketlerime hep dikkat ediyorum. Yani yanlış hareket yaparsam yanlış anlar mı falan diye.
Yeni ergenliğe girmenin getirdiği klasik duygusal karmaşa. Sen kendi içinde çoktan abayı yakmışsın ama çok özgüvensizsin. Bu kadar çok kasma kendini utangaç utangaç yok yanlış anlar mı yok böyle mi düşünür falan filan. İleride sıkıntısını çekersin birazcık özgüvenli ol ve derslerine ağırlık ver.

Eğer devam ederse muhtemelen aşık oldun.

Yeni ergenliğe girmenin getirdiği klasik duygusal karmaşa. Sen kendi içinde çoktan abayı yakmışsın ama çok özgüvensizsin. Bu kadar çok kasma kendini utangaç utangaç yok yanlış anlar mı yok böyle mi düşünür falan filan. İleride sıkıntısını çekersin birazcık özgüvenli ol ve derslerine ağırlık ver.
Derslerime zaten ağırlık veriyorum ve kendimi sevgili olmaktan uzak tutmaya da çalışıyorum. Bazı kişiler o kızla hep beni uygun görüyor ama o kız sınıfın en zekisi ve benim gibi birini neden sevsin diye düşünüyorum. Ara sıra muhabbet ediyoruz sınıfta ve hoşlandığımız şeyler aynı ama bilemiyorum.

Ve artı olarak evet son zamanlarda kendi özgüveni mi kaybettim ama geri toplamaya çalışıyorum.

Hoşlanmışsın kızdan. Yukarıdaki arkadaşın dediklerine katılıyorum, çok kafana takmamaya çalış.
Takmamaya çalışıyorum ama hep içimden düşünmeden duramıyorum. Engellemeye çalışıyorum ama hep bir şeyler ters gidiyor.

13-14 yaşlarındaysan sevgili olsan da olmasan da bir şey kaybedeceğini düşünmüyorum. O yaşlarda ben de bahsettiğin şeyleri yaşadım. Karşı cinse ilgi duymaya başladığımda ben de senin gibi duygusal düşünüyordum. Hatta 8.sınıfta sevdiğim birisi vardı. Okul bitti, kız da unuttum gitti. Sonra lise başladı, burada farklı farklı insanlar gördüm, hoşlandığım şeyler değişti. Şimdi liseden mezun oldum yoluma bakıyorum. Lise boyunca sevgilim olmadı neredeyse. Kayıp mıdır bilmiyorum. Kızdan hoşlanmış olabilirsin ya da kızı sadece arzuluyor olabilirsin.

ama o kız sınıfın en zekisi ve benim gibi birini neden sevsin diye düşünüyorum.
Hala özgüvensiz düşünceler içindesin. Kendine daha çok değer vermelisin. Zeki olması seni sevmeyeceği anlamına gelmez, sosyal beceriler daha önemli.
Takmamaya çalışıyorum ama hep içimden düşünmeden duramıyorum. Engellemeye çalışıyorum ama hep bir şeyler ters gidiyor.
Dediğim gibi sen zaten abayı yakmışsın😀. Yinede önceliğin derslerin olsun. Derslerinin daha önemli olduğunu unutma.

Lise boyunca sevgilim olmadı neredeyse. Kayıp mıdır bilmiyorum.
Kayıp olduğunu düşünmüyorum hocam. Hele ki son 2 sene derslere ağırlık vermek daha önemli.

Hala özgüvensiz düşünceler içindesin. Kendine daha çok değer vermelisin. Zeki olması seni sevmeyeceği anlamına gelmez, sosyal beceriler daha önemli.

Dediğim gibi sen zaten abayı yakmışsın😀. Yinede önceliğin derslerin olsun. Derslerinin daha önemli olduğunu unutma.

Kayıp olduğunu düşünmüyorum hocam. Hele ki son 2 sene derslere ağırlık vermek daha önemli.
Dediğim gibi derslere zaten ağırlık veriyorum. Ben biraz çoğu şeyi olgun bir şekilde düşünüyorum ve bazen bu karşı tarafın beni anlamamasına sebep oluyor. Hem sizin dediğiniz gibi olmuş isem açılmayı hiç düşünmüyorum. Hem rezil olmaktan hem de vereceği tepkilerden korkuyorum. Aslında rezil olmak o kadar önemli değil ama herkesin beni aşağılaması hoşuma gitmez.

Sana tavsiyem bunu bırak. Bu gerçek sevgi değil. Bence beyinin bir aldatmacası. Sana önerim bir süre unutmaya çalış ve kafanı dağıt. Zaten kız sana ilgi duymuyorsa sadece senin için işkence olur. İlgi duysa bile onun ''aşkının'' da gerçek olabileceği muamma. İnan bu forumdaki çoğu kişi böyle duyguları yaşadı. Onlar eskiye hatırlayınca ya utanırlar ya kayıp vakitlerine üzülürler.

Ayrıca toplumda kızların genelde ezildiğini göz önüne alırsak ve sende bunu bilinç alarak savunursan bence yaptığın eylemlerin kötü niteliği olmaz. Aksine iyi niteliği olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı