Aşık Olduğunuz İnsanı Nasıl Unutabiliyorsunuz?

Ben şehir değiştirip kendimi işe güce vermiştim. Yoğun çalışma temposu ve yorgunluk hiçbir şeyi hatırlatmıyordu.
Zaten biraz zaman geçince unutuluyor. Genelde ilkler unutulmaz sonraları birden çok olursa çabuk unutursunuz.

Ayrıca klasik bir sözdür ama her zaman geçerli bir sözdür

"Kimseyi ederinden fazla sevmeyin."

Ben şehir değiştirip kendimi işe güce vermiştim. Yoğun çalışma temposu ve yorgunluk hiçbir şeyi hatırlatmıyordu.
Zaten biraz zaman geçince unutuluyor. Genelde ilkler unutulmaz sonraları birden çok olursa çabuk unutursunuz.

Ayrıca klasik bir sözdür ama her zaman geçerli bir sözdür

"Kimseyi ederinden fazla sevmeyin."
Ederinden fazla sevmemek ve değer vermemek. O kadar doğru ki...

Aşık olduğum kız ile farklı okullara gittik. O karşı cadde de fakat uzun zamandır görmüyorum onu unuttum ben.

bu arada kız da bana aşıkmış ama bunu çok sonradan öğrendim

Kendim dahil hiçbir şeyi düşünmeden yaşamam gerekiyor. Bende işe yarayan çözüm bu. Herkesin anlık olarak yaşadığı acı gerçek şu ki unutmaya çözüm ararken bile onu düşünüyoruz. Kaçınılmaz şey ise hiç bir zaman bazı şeyler unutulmaz, hayatın bir noktasında elbet yine karşına sana onu hatırlatan bir şey çıkacaktır. Akışına bırakmak lazım. Zaman her şeyin ilacı derler.

Diyeceklerimi yanlış anlama. Ama iyi de olmuş. Demek ki seni hak etmiyor. 2 yıldan sonra yalanla senden ayrılıp başkasına gidiyorsa arkasını bir daha aramaman lazım. Bu arada yaşınız kaç?

Yaşımız 18.
Öncelikle asla unutamazsın alışırsın. Bende yaşadım yaşıma göre erkendi fakat deneyim oldu en azından. Yapabileceğin en basit şeyler spor yapmak, onunla ortak arkadaşınız varsa ortak arkadaşınızla mecbur olmadığınız sürece asla iletişim kurmayın, gereksiz damar şarkılar dinlemeyin ve son olarak kafaya çok takmayın. Bu kafaya takmama olayı sizin bakış açınıza bağlı sizin için ne kadar değerli de olsa sizi bir başkası için yalan söylerek bırakmış. Tekrar söylüyorum kafaya takmayın kafayı yersiniz.

Yani sonuçta 2 yıl çıktık ve küçük bir şehirde yaşadığımız için nereye gitsem onun anısı var bir anda gözümün önüne geliyor o anılar ve tekrar aşık oluyorum. Beni öldürmüş de mezarıma gelip bir gül bıraksa affedeceğim sanki 3 ay önce ayrıldık ne güzel derslerimize falan beraber çalışıyorduk birbirimizin her konuda açığını beraber kapatıyorduk. Örneğin benim matematiğim iyiydi onun da edebiyatı falan iyiydi genelde beraber ders çalışırdık. Sınavlardan önce her gün kütüphane de oluyorduk ayrılmadan önce aramız çok iyiydi ve birbirimize söz vermiştik ikimiz de aynı üniversiteye gidecektik ama bir anda derslerime daha çok önem vermem lazım dedi ve ayrıldı ilk başlarda saygı duydum ama tabii ki biraz geçmişimiz var beni de düşünmesi lazımdı diye düşünüyorum ve sonra karar verdim unutucağım diye bugün test çözerken zor bir soruyla karşılaştım acaba bensiz yapabilecek mi falan diye düşündüm. En kötüsü de bir daha kimseye aşık olamayacak olmam ve onun bilinçaltımdan hiçbir zaman silinmeyeceği düşünmem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı