Aşırı el ve ayak terlemesi

youtuberadayi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 23 yaşındayım ve kendimi bildim bileli ellerimde ve ayaklarımda terleme var. Zamanında bu durum çok nadirdi ama şimdi gün geçtikçe daha da kötü oluyor ve akşama kadar el, ayak terlemesi hiç durmuyor. Ellerim bildiğiniz su gibi. Kimseye selam veremiyorum. Yakın çevremdeki arkadaşlarım sağ olsunlar bu durum için ne olacak diyorlar ama birine selam verdiğiniz zaman veremiyorsunuz verdiğiniz de eliniz ıslak, karşı taraftan ister istemez çekiniyorsunuz. Sosyal hayatınızı resmen bitiriyor. Arkadaşlar doktora gittim kan ve idrar tahlili yaptıordım bir şey çıkmadı. Ameliyat öneriyorlar oda yarın bir gün başka bir yerden ter atar diyorlar. En iyisi botoks diyorlar. Botoks yaptıran arkadaşlar oldu mu bunlar o konuda ne önerir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. Cildiyeye gittim terkur diye bir krem yazdı. Reçetesiz alırsan eczacıya kullanımını sor. İlk başlarda yoğun (galiba günde 1 kereydi) sonraki zamanlarda haftada 2 kereye kadar düşürüyorsun ve bütün sorun ortadan kalkıyor. Resmen refah düzeyin artıyor kesinlikle tavsiye ederim.

Aynı sorun bende de var. Cildiyeye gittim terkur diye bir krem yazdı. Reçetesiz alırsan eczacıya kullanımını sor. İlk başlarda yoğun (galiba günde 1 kereydi) sonraki zamanlarda haftada 2 kereye kadar düşürüyorsun ve bütün sorun ortadan kalkıyor. Resmen refah düzeyin artıyor kesinlikle tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim çok sağ olun. İnşallah bende aynı sonucu alırım.
Ayak terleyince otomatik olarak ele vuruyor elde terliyor. İki tarafta terleyince bu sefer tüm vücut terliyor

Aynı sorunu yaşıyorum ve cildiyeye gittim, doktor bana krem alabilirsin kesin geçirmez ancak kısa süreli işe yarar dedi ki öyle oldu ve onun dışında bir ürün önerdi eczaneden mi ne özel olarak alıyormuşuz doktor dedi ki en son hastam yanlış söylemeyeyim 6 - 7 bin TL'ye aldı şimdi ne kadardır bilmiyorum demişti, o makineye elleri koyuyormuşuz ve her gün sonra haftada 3 gün falan öyle öyle yapıyormuşuz ve kalıcı olarak geçiyormuş sorun ancak en kötü 6 ayda bir yine yapılmalı demişti, bunlar doktorun bana dediği aklımda kalan bilgiler 4 - 5 ay önce gitmiştim diye hatırlıyorum.
Aynısını bende aldım ancak bir kaç gün kullanmadım ve ellerim tekrar eski terleme haline döndü sonra yine kullandığımda da düzelmemişti, zaten yazım da da dediğim gibi doktor kremi geçici çözüm olarak söylemişti hatta işe falan bile yaramayabilir demişti.

Aynı sorunu yaşıyorum ve cildiyeye gittim, doktor bana krem alabilirsin kesin geçirmez ancak kısa süreli işe yarar dedi ki öyle oldu ve onun dışında bir ürün önerdi eczaneden mi ne özel olarak alıyormuşuz doktor dedi ki en son hastam yanlış söylemeyeyim 6 - 7 bin TL'ye aldı şimdi ne kadardır bilmiyorum demişti, o makineye elleri koyuyormuşuz ve her gün sonra haftada 3 gün falan öyle öyle yapıyormuşuz ve kalıcı olarak geçiyormuş sorun ancak en kötü 6 ayda bir yine yapılmalı demişti, bunlar doktorun bana dediği aklımda kalan bilgiler 4 - 5 ay önce gitmiştim diye hatırlıyorum.

Aynısını bende aldım ancak bir kaç gün kullanmadım ve ellerim tekrar eski terleme haline döndü sonra yine kullandığımda da düzelmemişti, zaten yazım da da dediğim gibi doktor kremi geçici çözüm olarak söylemişti hatta işe falan bile yaramayabilir demişti.

Bana da buna benzer bir şey söyledi. Bi makine satın alma değil de hastanede düzenli bir şekilde gelip cihazla ufak operasyon görmen gerekiyor dedi. Kremi düzenli kullandığımda bende problem olmuyor, denemesinde fayda var.

Bana da buna benzer bir şey söyledi. Bi makine satın alma değil de hastanede düzenli bir şekilde gelip cihazla ufak operasyon görmen gerekiyor dedi. Kremi düzenli kullandığımda bende problem olmuyor, denemesinde fayda var.
Doğrudur hocam bana da o makineyi al eczaneye gidip kullan gibi bir şeyler demişti.

Benim de bir arkadaşımda var bu sorun. Ellerinizi ve ayaklarınızı soguk suyla sık sık yıkayın el jelleri kullanın bebek pudrası kullan ada çayı siyah çay iç karbonat kullan depresyondan ve stresten uzak dur bir de bende krem losyonları öneriyorum veya botoks yaptır. Ama sorunun nedeni stres oldugunu düşünüyorum. Çünkü Stresli olduğumuzda devreye giren sempatik sinir sistemimize bağlıdırlar. Hiperhidroz veya aşırı terleme yaşayan bazı insanlar, yalnızca avuç içlerinden yoğun şekilde terler. Bu duruma palmar hiperhidroz denir.

Geri
Yukarı