Aşırı ısınan HP laptop için termal macun önerisi

awakecarry

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Boşta bile tam performans da 90 derece gören laptopum var. Etkili bir termal macun arayışındayım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-29 saat 22.23.21_5c8eaf94.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-29 saat 22.23.21_5c8eaf94.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 39
Aynı sorun benim ASUS i5-8250U işlemcili laptopumda var. Fan temizliğini yaptım, termal macun değişimi yapmayı düşünüyorum. Umarım bir faydası olur.

Değerler boşta olan bir cihaz için pek az sayılmaz aslında. 49-50 olsa neyse ama 55 gibi bir değer varsa macun değişimi için çanlar çalıyor demek. Ben bu macunu kullanıyorum;

Pumpout yapmadı henüz ve çok katı bir macun, sürmesi biraz meşakkatli diğer macunlara göre.

İşlemci fanının BIOS ayarı ses yapmamak için bir değere yükselmedikçe az çalışıyor olabilir. Önemli olan %100 yükteki değerler ki o da gayet iyi laptop için.

Cool n quiet/speedstep.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bilgisayar direkt bu hocam.

Hp Pavilion 15-cx0026nt core i5 8300h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Hp Pavilion 15-cx0026nt kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Boşta değerler iyi. Tam performansta 90 da iyi.

Sorun bilgisayar çok ısınınca ya donuyor ya da mavi ekran veriyor ve ayrıca çok ısınan bilgisayarı kullanmak mantık işi değil bence.

Değerler boşta olan bir cihaz için pek az sayılmaz aslında. 49-50 olsa neyse ama 55 gibi bir değer varsa macun değişimi için çanlar çalıyor demek. Ben bu macunu kullanıyorum;

Pumpout yapmadı henüz ve çok katı bir macun, sürmesi biraz meşakkatli diğer macunlara göre.

Teşekkür ederim, inceleyeceğim hocam.

Aynı sorun benim ASUS i5-8250U işlemcili laptopumda var. Fan temizliğini yaptım, termal macun değişimi yapmayı düşünüyorum. Umarım bir faydası olur.

Evet hocam ben de macun ve adaptörden şüpheleniyorum. Macun deneyip olmazsa ardından adaptör değişimine gideceğim.

Bilgisayar direkt bu hocam.

Hp Pavilion 15-cx0026nt core i5 8300h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Hp Pavilion 15-cx0026nt kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Sorun bilgisayar çok ısınınca ya donuyor ya da mavi ekran veriyor ve ayrıca çok ısınan bilgisayarı kullanmak mantık işi değil bence.

Teşekkür ederim inceleyeceğim hocam.

Hocam işlemci %100'de maksimum 93 olmuyor mu? Sıcaklıktan kaynaklı olsa bilgisayar direkt kapanırdı mavi ekran almazdınız.

İşlemci fanının BIOS ayarı ses yapmamak için bir değere yükselmedikçe az çalışıyor olabilir. Önemli olan %100 yükteki değerler ki o da gayet iyi laptop için.

Cool n quiet/speedstep

Hocam donma veya mavi ekran gelince anında fanlar zaten değişik bir hıza geliyor.

Bilgisayar direkt bu hocam

Teşekkür ederim inceleyeceğim hocam

Evet hocam ben de macun ve adaptörden şüpheleniyorum. Macun deneyip olmazsa ardından adaptör değişimine gideceğim
Adaptör ile alakalı olduğunu düşünmüyorum hocam sanırım i5 8. nesillerde genel bir ısınma sorunu var.

Geri
Yukarı