Aşırı ısınan HP laptop için termal macun önerisi

Uzun vade kullanıp sonuçlarını paylaşan bir video bulamadım maalesef. Fakat satışlarının yapıldığı sitelerde iki ürün içinde olumlu şeyler yazılmış birçok kullanıcı uzun vade kullanım sonuçlarını yazmış.

MX4 abartılan macunlar arasında bana göre ve laptop performansı gerçekten rezalet, çok hızlı şekilde pumpout oluyor. MX4 önermiyorum kesinlikle laptoplar için. Masaüstünde işler biraz daha farklı işiliyor.

MX4 abartılan macunlar arasında bana göre ve laptop performansı gerçekten rezalet, çok hızlı şekilde pumpout oluyor. MX4 önermiyorum kesinlikle laptoplar için. Masaüstünde işler biraz daha farklı işiliyor.

Aynı şekilde bunu yazacaktım, deneyim ettiğim süreçte HP teknik servisinin sürdüğü dandik macun kadar olmasa da ufak bir pumpout olma durumu var maalesef.

Hocam ben tam tersini istiyorum aslında. Performans zaten düşük, ben performansı yükseltip ısınma sorununu çözmek istiyorum. Anladığım kadarıyla diğer işlemleri yapsam bile performans düşürmeden ısınma sorununu çözemeyeceğim bu yöntemle.

Maalesef performansı kayıpsız veya artı yönde ekleyerek sıcaklık düşüşü sağlamak çok zor. Sanallaştırma - Hyper Threading'i kapatmak ve undervolt yapmak bende sadece performans kaybına neden olmadı. Bence bir undervolt yapmayı deneyin en azından sıcaklığınız en kötü 2-3 derece düşer performans kaybı olmadan.

Peki ya ne önerirsiniz hocam?

Başka bir şey deneyemeden bitmeyen sıkıntılarından bıkıp satmıştım laptopu ben, o yüzden emin değilim 🙁

Maalesef performansı kayıpsız veya artı yönde ekleyerek sıcaklık düşüşü sağlamak çok zor. Sanallaştırma - Hyper Threading'i kapatmak ve undervolt yapmak bende sadece performans kaybına neden olmadı. Bence bir undervolt yapmayı deneyin en azından sıcaklığınız en kötü 2-3 derece düşer performans kaybı olmadan.

Başka bir şey deneyemeden bitmeyen sıkıntılarından bıkıp satmıştım laptopu ben, o yüzden emin değilim 🙁

Deniyorum hocam gelişmeleri paylaşacağım

Hocam makale okuyarak yapıyorum ama siz biliyorsanız, anydesk yapsak siz halletseniz olur mu? :)

Son düzenleme:
Deniyorum hocam gelişmeleri paylaşacağım.

Hocam makale okuyarak yapıyorum ama siz biliyorsanız, AnyDesk yapsak siz halletseniz olur mu? :)

Hocam maalesef hiç ona uygun bir ortamda ve vakitte değilim, hatta şimdi çıkıyorum :(. Attığım bu undervolt rehberi kısa ve öz anlatıyor aslında, çok da zor bir işlem değil. Offset voltage ı sıkıntı yaşamayacağınız bir değere getiriyorsunuz bitiyor.

Hocam maalesef hiç ona uygun bir ortamda ve vakitte değilim, hatta şimdi çıkıyorum :(. Attığım bu undervolt rehberi kısa ve öz anlatıyor aslında, çok da zor bir işlem değil. Offset voltage ı sıkıntı yaşamayacağınız bir değere getiriyorsunuz bitiyor.

Hocam soğumasını sağlamak için - mi yapıyoruz yoksa + mı onu anlayamadım ya rehberdeki galiba performans yükseltmeye çalışıyor

Hocam soğumasını sağlamak için - mi yapıyoruz yoksa + mı onu anlayamadım ya rehberdeki galiba performans yükseltmeye çalışıyor.

- Yapıyorsunuz, + yaparsanız overclock ile performans artışı sağlarsınız ama zaten alev içinde olan bir bilgisayar için pek tavsiye etmem :D Rehberin yazarı da arttırmak derken negatif yönde arttırmaktan bahsetmiş, hiç pozitife bakmayın siz.

- Yapıyorsunuz, + yaparsanız overclock ile performans artışı sağlarsınız ama zaten alev içinde olan bir bilgisayar için pek tavsiye etmem :D Rehberin yazarı da arttırmak derken negatif yönde arttırmaktan bahsetmiş, hiç pozitife bakmayın siz.

Hocam gerçekten işe yaradı. Şuan biz performansımı düşürmüş olduk. İşlemci performansını windowsdan %100 çektim ayrıca arkada chrome açıkken league of legends girdim. Ona rağmen açık ara baya ısı farklı oldu.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,6 KB · Görüntüleme: 4
Hocam gerçekten işe yaradı. Şu an biz performansımı düşürmüş olduk. İşlemci performansını Windows'tan %100 çektim ayrıca arkada Chrome açıkken League of Legends girdim. Ona rağmen açık ara bayağı ısı farklı oldu.

Süper haber hocam etkili olmasına sevindim, yalnız performansı düşürmemiş olması lazım undervoltun o garibime gitti ama rahatsız edici bir düşüş değilse dert değildir. Siz gene de kaliteli bir macun ile termal macunu değiştirmeyi unutmayın. Laptopta hava akışını rahatlatması için altında boşluk yaratacak ufak bir standda alabilirsiniz.

Geri
Yukarı