Aşırı isteksizlik

Mevas

Yoctopat
Daha fazla  
Bende aşırı bir isteksizlik var. Mesela yarına önemli bir ödevim vardı fakat bu isteksizlik sebebiyle 3 saattir yapamadım. İçimde bunun inanılmaz bir kaygısı var fakat vücudum bunu hiç önemsemiyor. Yazmak istiyorum yazamıyorum. Başlamak istiyorum başlayamıyorum. Ne yapacağım?

Açık konuşayım mı, zamanında okul ile ilgili hiçbir şeyi önemsemedim ve bunu yaptığım için çok da memnum. Bu isteksizlik olayı sadece okul içinse sallama, başka hangi konularda yaşıyorsun?

Bende aşırı bir isteksizlik var. Mesela yarına önemli bir ödevim vardı fakat bu isteksizlik sebebiyle 3 saattir yapamadım. İçimde bunun inanılmaz bir kaygısı var fakat vücudum bunu hiç önemsemiyor. Yazmak istiyorum yazamıyorum. Başlamak istiyorum başlayamıyorum. Ne yapacağım?

Kısa video platformları buna neden oluyor aslında dolaylı yoldan gün içinde TikTok, Reels vs. izleme sürenizi azaltınn.

Genel olarak mı yoksa sadece ödev için mi?
Genel olarak aşırı rahat hiçbir şeyi önemsemeyen biri misin?

Türkiye'deki eğitim sistemiyle ilgili olan herhangi bir şey ne kadar önemli olabilir ki? 16 yıl robot gibi git gel elde var sıfır.

Katılıyorum size saçma sapan ileride hiçbir işime bile yaramayacak olan bilgileri seni o sıraya zorla oturtup öğretmeye çalışan rezil bir sistem.

Katılıyorum size saçma sapan ileride hiçbir işime bile yaramayacak olan bilgileri seni o sıraya zorla oturtup öğretmeye çalışan rezil bir sistem.
Özellikle lise okuyan arkadaşlara kendimce bir tavsiye vermek istiyorum. Size sıkıntı olmadan çalışabiliyorsanız çalışıp garanti meslek sahibi olabileceğiniz ünilere veya garantili maaş vaadeden devlet memurluğuna yönelebilirsiniz. Okulu dert ederek bir yere varamazsınız, çok kafaya takmayın.

Kısa video platformları buna neden oluyor aslında dolaylı yoldan gün içinde TikTok, Reels vs. izleme sürenizi azaltınn.
Hocam hicbirini kullanmiyorum ki.
Genel olarak mı yoksa sadece ödev için mi?
Genel olarak aşırı rahat hiçbir şeyi önemsemeyen biri misin?
Hocam umursuyorum, fakat bir turlu baslayamiyorum. Ve sadece odev icin gecerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı