Aşırı RAM kullanımı

Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, şimdi herkes şöyle diyecektir "Windows'un kendi programları 3GB rahat yiyor" diye, ama bilgisayar boştayken 6 GB RAM yiyor, bana da 1.5GB kalıyor. Kaspersky sorun yok diyor, Windows Update'de bazı güncellemeleri de yapamıyor, sizce ne yapmalıyım?

1632566983389.png

Boştayken böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şimdi herkes şöyle diyecektir "Windows'un kendi programları 3GB rahat yiyor" diye, ama bilgisayar boştayken 6 GB RAM yiyor, bana da 1.5GB kalıyor. Kaspersky sorun yok diyor, Windows Update'de bazı güncellemeleri de yapamıyor, sizce ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1173255

Boştayken böyle.

İşlemler kısmında rama tıklayıp SS atar mısınız?

5GB normal hocam şu an benim sistemimde 5GB kullanıyor en az 12 GB RAM lazım mümkünse 16 daha iyi olur.

Eki Görüntüle 1173255

Boştayken böyle.

Hocam Windows'un kendi virüs programı var. O çok fazla RAM kullanıyor. İsterseniz Windows güvenlik ayarlarını kapatın ve sağlam bir virüs programı kurun.

Gayet normal bence. 8 GB RAM yetersiz gelebiliyor 10 için, hele arkada çok program çalışıyorsa.

Normal mi? 8GB bellek ile Windows 10 kullanırken boşta 2.5GB'ı geçmiyordu bellek kullanımı. Windows 10 uygulamaların bellek tüketimini sistemdeki bellek miktarına göre ayarlıyor.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1173255

Boştayken böyle.
Ayrıntılar kısmından ekran görüntüsü atın.

Hocam Windows'un kendi virüs programı var. O çok fazla RAM kullanıyor. İsterseniz Windows güvenlik ayarlarını kapatın ve sağlam bir virüs programı kurun.

Windows Defender en az kullanlarından ve virüs programları daha çok kullanıyor her dosyayı tarıyor Windows zaten bakıyordu en azından başkası bakmasın :D

Geri
Yukarı