Aşırı refah iyi midir?

Bütün amacı sadece birkaç yıllık ömrü olan bir cihazı almaksa yazık o kişiye. :D

Tamamen yanlış. İnsan orada gidiyor a arabasını alıyor, sonra b arabasını almak için çalışıyor, sonra C sonra D sonra e. Sürekli yeni ya da yüksek model için çabalıyor.

A evini alıyor ilk alabileceği zaman, sonra maddi durumları gelişiyor b evini almak için çabalıyor.

Çocuğu oluyor, iyi bir üniversiteye yollayabilmek için yüzbinlerce dolar biriktirmek için çabalıyor.

Kısacası orada da X olanı aldım benim için her şey bitti diye bir şey söz konusu değil.

Dostum bunların hepsi kendini avutma yöntemi zaten. Bunları da malum partiyi destekleyenler söylüyor zaten bu yüzden hiç yabancı gelmedi yazdıkları kendilerini böyle avutuyorlar.
O zaman en basitinden size soralım 800000 TL'lik bir ev aldıktan sonra 2 milyon liralık bir ev almak için çalışır mıydınız eğer şartlar iyi olsaydı tabii ki.

O eve güzel bir araba koleksiyonu yapmak için çalışırdım. İlk olarak mustang, sonra GTR sonra supra diye gider. Al en basitinden örnek sana.

Dostum bunların hepsi kendini avutma yöntemi zaten. Bunları da malum partiyi destekleyenler söylüyor zaten bu yüzden hiç yabancı gelmedi yazdıkları kendilerini böyle avutuyorlar.

O eve güzel bir araba koleksiyonu yapmak için çalışırdım. İlk olarak mustang, sonra GTR sonra supra diye gider. Al en basitinden örnek sana.
Şimdi de AKP'li olduk vallahi süper. Dediğim gibi insanların çoğu genellikle bir evi alır ve sonra rahatına bakar ben açıkçası hayatında bir ev aldıktan sonra yeni ev almayı çabalayan insanı görmedim ama çocuğuna miras bırakmak için çabala yeni gördüm çocuğuna mirasta bıraktıktan sonra yani hala çalışana ben hayatımda görmedim öyle bir insan da olacağını düşünmüyorum.

O zaman en basitinden size soralım 800000 TL'lik bir ev aldıktan sonra 2 milyon liralık bir ev almak için çalışır mıydınız eğer şartlar iyi olsaydı tabii ki.
İş evle bitmiyor. Bak orada kaç tane örnek saymışım.

Mesleği gereği bulunmak zorunda olduğu yere göre aşırı yüksek kira problemleri de yaşıyorlar, sosyal güvencesiz kaldıkları kısa bir iş değiştirme/sigorta değiştirme döneminde hastane borcuna girme riskini de yaşıyorlar, çocuğunu olması gerektiği kadar iyi yetiştirememe sorununu da yaşıyorlar. Emeklilik için para biriktirme derdi onlarda da var. Sürekli daha fazlasını kazanmak zorunda bırakan çok ağır bir sistem var ortada.

Ayrıca bir Lamborghini almadan da olmaz :) onun için de çalışırdım.

Mesleği gereği bulunmak zorunda olduğu yere göre aşırı yüksek kira problemleri de yaşıyorlar, sosyal güvencesiz kaldıkları kısa bir iş değiştirme/sigorta değiştirme döneminde hastane borcuna girme riskini de yaşıyorlar, çocuğunu olması gerektiği kadar iyi yetiştirememe sorununu da yaşıyorlar. Sürekli daha fazlasını kazanmak zorunda bırakan çok ağır bir sistem var ortada.

Toplamda 1.5 yıl ABD'de yaşadım, bana göre değil.

Aynen öyle Amerika da sürekli çalışmak zorundasın ama çalıştığının karşılığını da çok güzel aldığın için bunlar normal karşılanıyor zaten.

Para güç insanı azdırır yoldan çıkartır, Keanu Reeves'ı gibi mütevazi kalabilmek için en yakınındaki birkaç kişinin ölümüne şahit olacak kadar hayatın en ağır gerçekleriyle yüzleşip idrak etmek gerekir bunu yapabilirim diyen varsa buyursun sahne onun.

Şimdi de Akp'li olduk vallahi süper. Dediğim gibi insanların çoğu genellikle bir evi alır ve sonra rahatına bakar ben açıkçası hayatında bir ev aldıktan sonra yeni ev almayı çabalayan insanı görmedim ama çocuğuna miras bırakmak için çabala yeni gördüm çocuğuna mirasta bıraktıktan sonra yani hala çalışana ben hayatımda görmedim öyle bir insan da olacağını düşünmüyorum.

Herkes kendine layık gördüğü şeyler ile sınırlar kendini. Düşük sınıf 1 araca 300 bin TL vermeyi ve bunun için 10 yıl çalışmayı kendine layık görüyorsan saygı duyuyorum.

Hayır AKP'den iyidr fakat abartıldığı kadar iyk değil. Türkiyede yaşıyoruz.
Türkiye'de yaşıyoruz, denerek küçümsenildiği için bu haldeyiz. Başka ülkelerden bir eksiğimiz yok. Halk da eğitilir, ülke de düzeltilir, ekonomi de düzeltilir. 20 sene önce birisine günümüzde savunma sanayinde geleceğimiz noktayı söylesek "Türkiye'de yaşıyoruz" derdi.

Mesleği gereği bulunmak zorunda olduğu yere göre aşırı yüksek kira problemleri de yaşıyorlar, sosyal güvencesiz kaldıkları kısa bir iş değiştirme/sigorta değiştirme döneminde hastane borcuna girme riskini de yaşıyorlar, çocuğunu olması gerektiği kadar iyi yetiştirememe sorununu da yaşıyorlar. Emeklilik için para biriktirme derdi onlarda da var. Sürekli daha fazlasını kazanmak zorunda bırakan çok ağır bir sistem var ortada.
Peki yazmışsınız ki emeklilik için para derdi onlarda da var. Adam Amerika'da emekliliğe para bırakmak için 1 yıl çalışıyor ama Türkiye'de 10 yıl çalışıyor?

Türkiye'de yaşıyoruz, denerek küçümsenildiği için bu haldeyiz. Başka ülkelerden bir eksiğimiz yok. Halk da eğitilir, ülke de düzeltilir, ekonomi de düzeltilir. 20 sene önce birisine günümüzde savunma sanayinde geleceğimiz noktayı söylesek "Türkiye'de yaşıyoruz" derdi.

Anlamadın. Siyasi anlamda hep tekrar ediyor. İster CHP ister mhp ister tkp gelsin düzelmeyecek. Türkiye'de siyasiler koltuk için siyaset yapıyor. Yoksa diğer alanlarda ülkemizde potansiyel var veya iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı