Aşırı şekilde internet yavaşlama

TunahanKaraca

Hectopat
Daha fazla  
Evde modeme yakın bir tarafta ölçüm yaparken evin başka bir yerinde 170 megabit hız alırken birden kendi odama gidince hız 15 megabit düşüyor. Bu sorundan dolayı internet sinyal arttırıcı aldım ancak hiçbir işe yaramadı bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet ile sorunsuz çalışıyorsa, en ucuz modeme sahip olan internet sıkıntı olacağı düşünüyorum. Kaliteli modem denedin mi?

Kaliteli dandik fark etmiyor. Toki duvarı nasıl yapıyorsa incecik duvardan Wi-Fi geçmiyor. Hadi bilgisayar çekim alanı daha yüksek olduğundan bir miktar çekiyor ama telefonlarda çekmiyor. Hatta duvardan uzaklaş daha çok çekiyor.

Kaliteli dandik fark etmiyor. Toki duvarı nasıl yapıyorsa incecik duvardan Wi-Fi geçmiyor. Hadi bilgisayar çekim alanı daha yüksek olduğundan bir miktar çekiyor ama telefonlarda çekmiyor. Hatta duvardan uzaklaş daha çok çekiyor.
Sorunu çözümü bulmayınca bence büyük ihtimal radyo dalgası sorunu var. YouTube'de o neden ilgili araştırabilirsin oradan bilgi öğrenebilirsin.

Sorunu çözümü bulmayınca bence büyük ihtimal radyo dalgası sorunu var. YouTube'da o neden ilgili araştırabilirsin oradan bilgi öğrenebilirsin.

Radyo dalgası olayını bilmiyorum ama antreden daha çok çekiyor internet duvar arkasından daha çok çekmesine rağmen. Ki duvar o kadar kaliteli bir şey bile değil.

Odalarda prizin yanında bir tane giriş var oradan ben modemi bağlayabiliyor muyum? Ethernet kablosu oturuyor o girişe.

Onun ile olacağını zannetmiyorum. Eğer odalar arasında bağlantı varsa modemden oraya takın sonra sizde oradan bilgisayara takın belki internet aktarabilir.

Hatırlıyorum önceden laptop üzerinden ağ ayarlarından ayarlar yapıyordum bir tane internet bağlantısı yaratıyordum hiçbir internet sağlayıcısına bağlanmadan interneti kullanabiliyordum. O yöntem nasıl oluyordu acaba ya?

Neyse ben bunu konunaçayım öyle sorayım.

Geri
Yukarı