Upload Yaparken İnternette Aşırı Yavaşlama Sorunu

Mothitron

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 2.80-3 arası upload değerlerine sahibim ancak upload yaparken internet aşırı yavaşlıyor, hatta bazen düşüyor bunun nedeni ne olabilir? Önceden başka bir internet sağlayıcısını kullanırken 0.65 upload değerine sahiptim ancak upload yaparken hiç yavaşlamıyordu ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2.80-3 arası upload değerlerine sahibim ancak upload yaparken internet aşırı yavaşlıyor, hatta bazen düşüyor bunun nedeni ne olabilir? Önceden başka bir internet sağlayıcısını kullanırken 0.65 upload değerine sahiptim ancak upload yaparken hiç yavaşlamıyordu ne yapmam gerekiyor?

Modemden dolayı olan bir durum diye biliyorum.

Upload üzerine yüklenildiğinde internet kullanımını felç ediyor.

Kendi modemimde benzeri bir sorunu QoS ayarı yaparak aştım. Upload hızını bilerek düşürdüm.

Aksi takdirde mesela bir oyundaysanız ping değerleriniz bir anda 80'den 900'e fırlıyor, anlık kopmalar yaşatıyor, deli ediyor insanı...

Upload hızını QoS ile sınırlamak belki WhatsApp üzerinden video yollandığında daha zor gönderilmesini sağlıyor ama evde herkesin bir telefonu olunca, her an biri bir şey yollayabileceğinden bence sınırlamak daha doğru geliyor. Şahsen indirme hızını bile sınırlandırılmış haliyle kullanıyorum, ani değişimler olmadığından herkes kendine kadar, sorunsuz bir kullanımla buluşuyor. Büyük indirmeler veya yüklemelerde QoS kapatıyorum...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı