Aşk acısını hafifletmek

Merhaba...

İkinizin de, yani sizin de, karşıdaki kişinin de hala sevdiğini düşünüyorsanız, zaman kaybetmeyin derim.

Zira öyle bir durum varsa, zaten birleşmeyi bekliyorsunuz demektir. Cesaretsizlikten kaynaklı, sevdiğiniz bir insana elveda demek kötüdür, unutulamaz da zaten. Öyle bir durum varsa, emin olun kendinize hep kızarsınız ve pişmanlık duyarsınız.

"Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir."

Tabi o kişinin istememe gibi bir durumu varsa, zaten bu zamana kadar sevdiğinden şüphe edip, "Gerçekten sevdi mi?" diye kendinize sormanız gerekebilir.

Benim çok ciddi olduğumu ve ilerisinide düşündüğümü biliyor. Bunun için kendini şanslı hissettiğini söylemişti. Ancak şu an için olmayacağını birşey hissedemediğini söyledi. Bende artık çaba göstermiyorum. Oluruna bıraktım. Ancak dediğim gibi kolay unutulur birisi değil benim için. Karakteri çok düzgün ve olgun düşünen birisi. Zaman ne gösterir bilinmez ama unutmak için çabalıyorum.

Unutmak için çabalamak zaten unutmaya yönelik gelişme sağlayan insan mizacına bir yardımdır sadece.

Demek istediğim şu ki hiçbirimizdeki kalp acıyı uzun süre depolama konusunda vefalı davranmaz.

Hiçbir şey yapmasan bile bir gün kendini rejenere olmuş halde bulacaksın.

Bu ilk etapta sıkıcı bir yenilenmeymiş gibi görünebilir fakat bizler de yılanlar gibiyiz, deri bırakırız.

Başkaları olacaktır, üzülme.

Unutmak için çabalamak zaten unutmaya yönelik gelişme sağlayan insan mizacına bir yardımdır sadece.

Demek istediğim şu ki hiçbirimizdeki kalp acıyı uzun süre depolama konusunda vefalı davranmaz.

Hiçbir şey yapmasan bile bir gün kendini rejenere olmuş halde bulacaksın.

Bu ilk etapta sıkıcı bir yenilenmeymiş gibi görünebilir fakat bizler de yılanlar gibiyiz, deri bırakırız.

Başkaları olacaktır, üzülme.

Şu an için bir başkasının olmasını düşünemiyorum. Tek istediğim atlatmak ve sizin yazdıklarınız oldukça motive edici. Gelecek için olumsuz düşünceleri kafamdan atmama faydası olacak. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı