Aşk acısını hafifletmek

O 2 haftalık deneme sürecini hiç istemediği halde tanıdı bana bundan eminim. Gerçekten sevdiğimi göstermesem bunun olmayacağınıda biliyorum, o biliyor yani çok sevdiğimi. İlk kez böyle olduğumdan belki de bu kadar ağır geliyor tam olarak bilemiyorum. Normal hayatımda bir değişiklik yok ama geceleri hiç uyuyamıyorum. Okul bu dönem bitiyor. Farklı bir ilde yaşadığından memleketine geri dönecek. Bu durumda canımı çok sıkıyor. Bir yandan sınav stresi tükenmiş durumdayım.
Şu an sana ne derlerse desinler geçmeyecek içindeki sıkıntı. Çözümü sende.

Şu an sana ne derlerse desinler geçmeyecek içindeki sıkıntı. Çözümü sende.
Evet bir süredir bununla mücadele etmekteyim. O da bunun farkında ve sırf bu yüzden iletişimi kesti. Bu durumu bilen yakın arkadaşlarım ( aynı zamanda ortak arkadaşlar ) yardımcı olmaya çalışıyorlar ama onlarda bir yere kadar arkamda durdular. Farklı şeylerle kafamı meşgul etmeye çalışıyorum ama işte geceler gerçekten çok zor oluyor.

Evet bir süredir bununla mücadele etmekteyim. O da bunun farkında ve sırf bu yüzden iletişimi kesti. Bu durumu bilen yakın arkadaşlarım ( aynı zamanda ortak arkadaşlar ) yardımcı olmaya çalışıyorlar ama onlarda bir yere kadar arkamda durdular. Farklı şeylerle kafamı meşgul etmeye çalışıyorum ama işte geceler gerçekten çok zor oluyor.
Gel geceleri oyun oynayalım =) Bende askere gideceğim 3 hafta sonra.
Eğer iraden zayıfsa, kendini yiyip bitirirsin sürekli, bence boş işler bunlar.
Biraz yanlış bir yaklaşım bence :)

Karşıdaki kişi seni istemiyorsa artık, sende ümidi kesmelisin.
Aksi taktirde bu saplantı davranışların iki tarafada zarar verebilir.
Bu konuda katılıyorum. Çünkü onun üzülmemesi için gereken herşeyi yapıyorum.
Gel geceleri oyun oynayalım =) Bende askere gideceğim 3 hafta sonra.
Oyun oynamayı sınava hazırlık sürecinde olduğum için bıraktım. Geceleri ya ders çalışıyorum ya kitap okuyorum ya da film izliyorum başka türlü sabah olmuyor. Hayırlı teskereler inşallah.

Merhaba...

İkinizin de, yani sizin de, karşıdaki kişinin de hala sevdiğini düşünüyorsanız, zaman kaybetmeyin derim.

Zira öyle bir durum varsa, zaten birleşmeyi bekliyorsunuz demektir. Cesaretsizlikten kaynaklı, sevdiğiniz bir insana elveda demek kötüdür, unutulamaz da zaten. Öyle bir durum varsa, emin olun kendinize hep kızarsınız ve pişmanlık duyarsınız.

"Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir."

Tabi o kişinin istememe gibi bir durumu varsa, zaten bu zamana kadar sevdiğinden şüphe edip, "Gerçekten sevdi mi?" diye kendinize sormanız gerekebilir.

Son aşık oluşun değil, gönlünü başka birine yine kaptıracaksın :) O zaman geldiğinde; Unutamam dediklerini unutmuş olmayacaksın ancak bir anlam ifade etmiyor olacak eskide kalanlar. Her şeyin hayırlısı diyorum bu yüzden. Şuan "Neden böyle oluyor" dediğin şeylere ileride "İyi ki öyle olmuş" diyeceksin kim bilir?

@AsjasFıdas1000, şaşırttın beni etiketleyerek. Dün çok yorulduğum için yaklaşık 11 saat aralıksız uyudum, şimdi yazayım. Kader mi yoksa bunlar hep simülasyon mu? 😆 Kadere bak kadere... Bence bunlar hep simülasyon. 😂

@21584, ben aşk acı çekmemiş bir insanım fakat aşık oldum tabii. Ben daha çok özlem çektim diyelim. Yaklaşık 3 ay aynı sırada oturduğum kıza özlem çektim. Aramızda 10 santimetre vardı ama özlüyordum be. YASEMİN!!! Tavsiyem şunlardır:
  1. Eğer tekrar sevebilecekseniz başka bir kıza aşık olun. (Ama zor gelebilir kalbinize)
  2. Unutamayacağınız için aklınızda bir anı olarak kalmasına müsaade edin. (Hatırladıkça belki gülümsersiniz, belki efkarlanırsınız)
  3. Bazı şeylerle meşgul olun (kitap, film vb. şeylere ek olarak mesela spor yapabilir, yeni insanlarla tanışabilir, kariyerinize odaklanabilirsiniz.)
  4. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Yaşadığımdan biliyorum. Ya da çok odun ruhluyum. Sanırım ikincisi. 🤔
  5. Asırların taktiğini kullanın: Başka bir kız ile kıskandırmak. 😊 İşe yarıyor diyorlar.
Ama şu sözümü lütfen herkes dikkate alsın: Kadınların kimisi heykeli dikilecek kadınlardır, özellikle anneler. Kimisi de heykeli için harcanacak zamana, taşa/mermere değmez.

Benim hayat felsefem şu kız konusunda: Bu olmadı mı, karşıma tahmin edemeyeceğim kadar kız çıkacak. İlla ki birisi ruh öküzümdür pardon ruh eşimdir. 🙂
Her gün pilav yenmez. Her çiçekten bal almak lazımdır. Anladınız. 😎

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı