Aşk Sizce Nedir?

Hiç bir şey, Özellikle Sevdiğin kişiye Örneğin 5 yılını verdin. O seni ret ederse Gereksiz yere 5 yıl harcamış olacaksın. Belki de bu süreçte ailenle olan ilişkilerin kötüleşecek, okula olan bağlılığın kopacak. düşünmesi bile korkunç!

Dosya Ekleri

• 20211015210858_1.jpg
    20211015210858_1.jpg
    11,9 KB · Görüntüleme: 44
Aşk baba benim için hiç bir anlam ifade etmiyor artık. Hani böyle yemeği ağzına verecekmiş gibi yaparlar tam ısıracakken çekerler içinde bir hüzün, hayal kırıklığı, tükenmişlik, utanç, bitmişlik olur ya sonra bir daha uzatır al tamam şaka yaptım der ama sen reddeder ve ortamdan çekip gidersin hani hevesin falan kaçar artık. İşte aşk benim için o aga. Bitmiştir artık.

Aşk diye bir şey yok maalesef. Aşk olgusu bir yanılgıdır. Varolduğuna inanılan koca bir fiyasko. Uğruna ölümü göze alacağın insan seni yarı yolda bırakabiliyor. Kaldı ki sende uğruna canını vereceğin insanı yarı yolda bırakabilirsin. Kısacası bu bir yanılgı, sevginin yüksek boyutta olmasıyla birlikte hevesin birleşmesi sonucu oluşan bir şey.

Bence aşk sevginin süsüdür. Aşk zihinde, sevgi kalpte yaşanır. Bir insanın gülüşüne, saçına, burnuna, eline, sesine aşık olursun. Sevdiğinde ise insanın kalbini seversin. Düşüncelerini, inceliğini, kalbinin güzelliğini seversin. Hep söylerim; aşk zihinde, sevgi kalpte yaşanır. İnsan, beyni (zihni) ölse de yaşar ama kalbi ölürse yaşayamaz. Bu yüzden aşk geçici, sevgi kalıcıdır.

Geri
Yukarı