Asker olabilir miyim?

• Konuyu başlatan Jukas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 197

Jukas

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle belirtmeliyim ki, askerlikten kaçmak gibi bir niyetim yok; aksine, asker olmayı arzuluyorum (tabii ki ailemin onayıyla). Bu konuyu gündeme getirmemin sebebi ise sınıftaki bir arkadaşımın, iki kulağımın birbirinden farklı olduğunu belirterek asker olamayacağımı iddia etmesidir. Ancak bu doğru mudur?

Not: Sol kulağımda çift kulak memesi bulunurken, diğerinde bulunmamaktadır.

Kulakların birbirinden farklı olması, genellikle askerlik için bir engel teşkil etmez. Askerlik için tıbbi muayene yapılırken, kritik olan sağlık durumunuzun askerlik hizmetini etkilemeyecek düzeyde olmasıdır. Çift kulak memesi veya kulakların farklılığı, genellikle askerlik için bir engel teşkil etmez.

Ancak, askerlik için yapılan tıbbi muayenede, işitme yeteneği ve kulak sağlığı değerlendirilir. Eğer herhangi bir işitme sorunu veya diğer kulak sağlığı problemleri varsa, bu durum askerlik için bir engel olabilir. Bu nedenle, askerlik başvurusunda bulunmadan önce, tıbbi durumunuzu gözden geçirmek ve gerekirse doktorunuzla danışmak önemlidir.

Özetle, çift kulak memesi veya kulakların farklı olması genellikle askerlik için bir engel teşkil etmez. Ancak, herhangi bir tıbbi sorununuz varsa veya sağlık durumunuz askerlik hizmetini etkileyebilecekse, bu durumu önceden değerlendirmek ve uygun adımları atmak önemlidir.

Yükümlü müsün MSÜ adayı mısın? Yükümlü isen alma ihtimalleri yüksek. İki kulağın varsa ve duyuyorsa askerliğini yaparsın. Eğer subay/astsubay adayı isen deşifre edici bütün vücut şekil bozuklukları elenme sebebidir.

Yükümlü müsün MSÜ adayı mısın? Yükümlü isen alma ihtimalleri yüksek. İki kulağın varsa ve duyuyorsa askerliğini yaparsın. Eğer subay/astsubay adayı isen deşifre edici bütün vücut şekil bozuklukları elenme sebebidir.

Hocam ne demek istediğinizi anlamadım, 10.sınıfa gidiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı